Tallinna Linnateater kutsub gümnasiste dramaturgiaringi Stseen
17.08.2026 11:16
Tallinna Linnateater kutsub gümnaasiumiealisi noori uude dramaturgiaringi Stseen.
Dramaturgiaringi eesmärk on anda kirjutamishuvilistele noortele esmased teadmised ja oskused, mille abil teatritekste luua. Linnateatri kirjandustoa juhendamisel kirjutatakse erineva iseloomuga loominguliseid tekste. Lisaks analüüsitakse koos näidendeid, mängitakse teatrimänge ning kohtutakse linnateatri lavastajate, dramaturgide ja näitlejatega. Dramaturgiaring hakkab toimuma kord kuus laupäeviti.
Dramaturgiaringis osalemine on tasuta. Osaleja maksab kursuse raames analüüsitavate etenduste nägemiseks kahe sooduspileti eest.
Kursusele kandideerimiseks palutakse saata oma nimi, vanus, mõni stiilinäide varem kirjutatud loomingulistest tekstidest ning lühike vastus küsimusele „Miks ma tahan lugusid jutustada?“ meiliaadressile [email protected].
Sooviavaldusi saab esitada kuni 10. septembrini 2026, väljavalituid teavitatakse 21. septembril 2026.
Pildil Tallinna Linnateatri kirjandustoimetajad Elo Kaalep ja Maria Aksiim. Foto: Tallinna Linnateater