Rahvusvahelisel tantsupäeval toimub Balti jaamas suur tantsuaktsioon
15.04.2025 13:33

29. aprillil 2025 kell 12.00 korraldab Sõltumatu Tantsu Lava koos tantsukogukonnaga Balti jaama kõrval asuval Jaama platsil aktsiooni, et pöörata tähelepanu tantsule kui eraldiseisvale ja olulisele kunstiliigile ning tähistada kehalist eneseväljendust tema mitmekülgsuses.
Aktsioon algab keskpäeval värske tantsupäeva manifesti ettelugemisega. Iga aasta on selle autoriks on üks rahvusvaheliselt tunnustatud koreograafidest. Seejärel manifesteerub tants ise: aset leiavad tantsukogukonna spontaansed performatiivsed paariminutilised etteasted, mis seavad fookusesse liikumise ja kehalisuse. Tantsupäeva tähistused jätkuvad õhtul IDA Raadio baaris.
"Tantsupäeva aktsioon on uus algatus, mille raames kogunevad avalikus linnaruumis tunniks ajaks hulk inimesi, kellele on kaasaegne tants oluline – tantsukunstnikud, koreograafid, harrastajad, tantsutudengid, mõtestajad, korraldajad ja teised. See on meie viis tähistada rahvusvahelist tantsupäeva ja pöörata tähelepanu valdkonna väljakutsetele, mis vajavad Eestis lahendusi. Kaasaegset tantsu tuleb tunnustada eraldiseisva ja olulise kunstivaldkonnana arvestades tema spetsiifikat ja eripära," selgitab aktsiooni üks eestvedajatest, Sõltumatu Tantsu Lava juht Triinu Aron.
Rahvusvahelise tantsupäeva algatas UNESCO Rahvusvaheline tantsunõukogu, et tähistada prantsuse tantsija ja ballettmeistri Jean-Georges Noverre’ sünnipäeva. Noverre’i peetakse oluliseks balleti uuendajaks ja akadeemilise koreograafia alusepanijaks.
Foto: Gabriela Leopard