Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti teatristatistika 2007

02.09.2008 17:51

Teatristatistika on jõudnud oma neljanda kogumikuni. Sellest aastast on väljaandja Eesti Teatri Agentuur, mis sündis 2008. aasta alul Teatriliidu Teabekeskuse ja Eesti Näitemänguagentuuri liitmisel ning jätkab mõlema asutuse senist tööd. Statistika koostööpartneriteks on endiselt kultuuriministeerium ja Eesti teatrid.

“Eesti teatristatistika 2007” hõlmab ühtede kaante vahel teatritegevuse erinevaid tahke, koosnedes kolmest alajaotusest: repertuaaristatistika, etendustegevuse ja külastatavuse statistika ning majandusstatistika. Statistilised andmed on kogutud kalendriaasta, mitte teatritegevusele tavapärase teatrihooaja lõikes. Kogumikus on ära toodud teatrite uuslavastuste ja kogu 2007. aasta repertuaari koondnimekiri, samuti on lisatud lühikesed tutvustused teatrite kohta.

Erinevalt eelmistest aastatest on statistikasse hõlmatud ka mõned teatrid, kes ei saanud 2007. aastal kultuuriministeeriumilt tegevustoetust: Salong-Teater, MTÜ Kell Kümme ja Emajõe Suveteater (Nargen Opera saab toetust ministeeriumi muusikavaldkonna kaudu). Loodetavasti lisandub järgnevate aastate jooksul veelgi teatreid-truppe, mis peavad oluliseks oma tegevuse jäädvustamist, ning statistiline ülevaade Eesti teatrist saab seeläbi terviklikum.
Statistikakogumik keskendub hetkel üksnes kutselise teatri tegevusele. Lisana on käesolevas kogumikus Eesti Harrastusteatrite Liidu esimehe Kristiina Oomeri koostatud koondülevaade harrastusteatrite tegevusest.

Väljaandja: Eesti Teatri Agentuur, 2008.