Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti teatristatistika 2006

02.09.2007 15:32

Eesti teatrid koostöös kultuuriministeeriumi ja Eesti Teatriliidu Teabekeskusega annavad kolmandat korda välja teatrite aastast tegevust kajastava kogumiku. 2004. ja 2005. teatristatistika väljaannetele lisandub „Eesti teatristatistika 2006”.

Teatriliidu Teabekeskuse poolt koostatav väljaanne hõlmab ühtede kaante vahel teatritegevuse erinevaid tahke, koosnedes kolmest alajaotusest: repertuaaristatistika, etendustegevuse ja külastatavuse statistika ning majandusstatistika. Statistilised andmed on kogutud kalendriaasta, mitte teatritegevusele tavapärase teatrihooaja lõikes. Kogumikus on ära toodud teatrite uuslavastuste ja kogu 2006. aasta repertuaari koondnimekiri, samuti on lisatud lühikesed tutvustused teatrite kohta.

„Eesti teatristatistika 2006“ aastaraamatusse on kogutud andmed riiklikelt, munitsipaal- ja eraõiguslikelt teatritelt ning kolmelt tantsuagentuurilt. Kõik väljaandes kajastu vad teatrid saavad kultuuriministeeriumilt iga-aastast tegevustoetust. Statistikakogumik keskendub hetkel üksnes kutselise teatri tegevusele. Lisana on käesolevas kogumikus Harrastusteatrite Liidu esimehe Kristiina Oomeri koostatud koondülevaade harrastusteatrite tegevusest.

Väljaandja Eesti Teatriliidu Teabekeskus, 2007.
Koostajad: Tiina Talts, Kadi Tudre, Katrin Ella, Tiia Sippol ja konsultant Tõnu Lensment.