Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Vestlussari “(H)ARUTUS” võtab 23. aprillil fookusesse kultuuriasutuste ligipääsetavuse

17.04.2024 15:30

Pildi taustaks on mustvalge foto ruumist, kus on kaks treppi (üks üles ja teine alla viiv) ning üks uks. Foto peal on kirjas "(H)ARUTUS / (Kuidas pääseb kultuurile ligi?)" ning tühjad sulud "( )".

23. aprillil 2024 algusega kell 18.00 toimub Rotermanni Soolalaos vestlusõhtu "Kuidas pääseb kultuurile ligi?", mis kuulub Eesti Arhitektuurimuuseumi vestluste sarja "(H)ARUTUS". Koostöös Eesti Sisearhitektide Liiduga käsitletakse vestlusõhtul kultuuriasutuste ligipääsetavust ning arutatakse, kas ja kuidas peab sisearhitektuur kultuurielamust toetama. Sündmus on tasuta.

Kultuuriasutuste ligipääsetavuse teemal (H)arutavad Kliimaministeeriumi ligipääsetavuse nõunik Kaido-Allan Lainurm, Eesti Loodusmuuseumi näituste üksuse juhataja Evelin Pääsukene ja MTÜ Ligipääsetavuse foorumi juhatuse liige Villu Urban. Vestlust modereerib sisearhitekt Kristiina Voolaid.

Ligipääsetavusest räägitakse riigi ja omavalitsuse tasandil, valmivad töögruppide aruanded, koostatakse nõudeid ning testitakse lahendusi. Sellest hoolimata on endiselt ruumilisi lahendusi, mis meie kõigiga ei arvesta. Millised on elementaarsed arhitektuuri- ja sisearhitektuurivõtted, mida tuleb kultuurihoonetes ära teha, et ükski ühiskonnaliige ei tunneks end välja jäetuna?

Kõigil on võimalik publikust kaasa (h)arutada, küsimusi küsida ning ettepanekuid teha.

(H)ARUTUS on Eesti Arhitektuurimuuseumi vestlussari, mille keskmes on ühiskonnas aktuaalsed, ruumikultuuri ning arhitektuuriga ristuvad teemad. Vestlusel saavad kokku eri elualade eksperdid, kes püüavad kõnealuse teema lahti harutada ja oma eriala vaatevinklist lahendusi pakkuda.

Rohkem infot leiab ürituse Facebooki lehelt.

Foto: Eesti Arhitektuurimuuseum