Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Välisminister Paet andis Imbi Pajule ja Tiit Ojasoole välisministeeriumi kultuuristipendiumi

15.01.2010 16:20

Välisminister Urmas Paet andis täna kahele Eesti loomeinimesele – kirjanikule, režissöörile ja ajakirjanikule Imbi Pajule ning lavastaja Tiit Ojasoole üle välisministeeriumi kultuuristipendiumi.

Välisminister Urmas Paeti sõnul on Imbi Paju ja Tiit Ojasoo andnud olulise panuse Eesti ühiskonna ja ajaloo edukal tutvustamisel välismaal. „Soovime tunnustada mõlemat loomeinimest, kelle väärtusliku kunstilise ja intellektuaalse tegevuse tulemusel tunnevad rohkemad välisriikides elavad inimesed Eesti ühiskonda ja ajalugu,“ sõnas välisminister Paet.

Tiit Ojasoo on tunnustatud Eesti lavastaja, kes vaatleb kriitilise pilguga ühiskonna elu ja seal toimuvat. Ojasoo lavastatud „ГЭП ehk Garjatšije estonskije parni“ on osalenud arvukatel välisriikides toimunud festivalidel. See on Eesti teatri väljaspool Eestit enimreisinud lavastus. 2009. aasta märtsis astus lavastus üles Venemaa teatrifestivalil „Kuldne Mask“ ning mais a/d Werf festivalil Utrechtis Hollandis. 2008. aastal mängiti lavastust ka festivalidel Kölnis, Oldenburgis, Peterburis, Tamperes, Wiesbadenis, Viinis, Torunis ja Bernis ning 2007. aastal Panevėžyses Leedus.

Imbi Paju püüab minevikust rääkimise kaudu vaadata tulevikku, sest tee tervema ühiskonnani toimub läbi valupunktide analüüsimise. Imbi Palju püüab ajalugu käsitleda eelkõige läbi tunnete. 2009. aastal esilinastus Imbi Paju ajaloolis-psühholoogiline dokumentaalfilm „Soome lahe õed“. See esilinastus nii Helsingis, Tallinnas kui Brüsselis. Paju film räägib Eesti ja Soome naiste kogemuse kaudu 1930ndate aastate, Teise maailmasõja ja okupatsioonide aegsetest sündmustest. 2005. aastal ilmus Pajul dokumentaalfilm „Tõrjutud mälestused“,  mis jutustab kahe õe kasvamisest stalinismi, nõukogude okupatsiooni ja terrori tingimustes, kus mälestuste tõrjumine oli inimese ainus enesekaitse. 2009. märtsis ilmus Imbi Palju ja Sofi Oksaneni koostöös küüditamise 60. aastapäeva puhul artiklitekogumik „Kõige taga oli hirm. Kuidas Eesti kaotas oma ajaloo ja kuidas see saadakse tagasi.“

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS
637 7654
521 6821
[email protected]