Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tartu Ülikoolis saab kandideerida teatriteaduse bakalaureuse- ja magistriõppesse

12.06.2024 10:45

Pildil on kaks meest, kes istuvad auditooriumis heledast puidust laudade taga. Ühel on käes tekstiga valge paber.

Kuni 26. juunini on Tartu Ülikoolis avatud kandideerimine nii teatriteaduse bakalaureuse- kui ka magistriõppesse. Bakalaureusetasemel saab teatriteadust õppida kirjanduse ja kultuuriteaduste õppekaval, magistritasemel kirjandus- ja teatriteaduse õppekaval.

Kirjanduse ja kultuuriteaduste bakalaureuseõppekava koosneb neljast erialast – kirjandus, teatriteadus, etnoloogia ja folkloristika – ning annab laiapõhjalise humanitaarhariduse. Teatriteaduse erialal tegeletakse eelkõige nüüdisaja teatri analüüsimise ja mõtestamisega. Teatriteadus ehk teatriuurimine võimaldab süvendatult märgata ja kirjeldada teatrilaval toimuvat, aga näha ka teatri laiemat tähtsust ja tähendust ühiskonnas. Kolme aasta jooksul õpitakse Eesti ja maailmateatri ajalugu ja tänapäeva, analüüsitakse teatritekste, omandatakse etenduse analüüsi oskused ning õpitakse tundma ja rakendama mitmesuguseid teatriteooriaid.  

Kirjanduse ja kultuuriteaduste õppekavale kandideerimiseks peab olema keskharidus või sellele vastav haridustase (nt kutsekeskharidus) ja eesti keele oskus vähemalt B2-tasemel. Õppetöö toimub päevaõppes ning kestab kolm aastat (180 EAP-d).

Kirjandus- ja teatriteaduse magistriõppekaval saab valida eesti kirjanduse, maailmakirjanduse ja teatriteaduse eriala vahel. Teatriteaduse erialal antakse süvendatud teadmised nii teatriteooriatest kui ka erialastest uurimis- ja analüüsimeetoditest. Peamiselt seminarivormis õppeainetes keskendutakse eelkõige tänapäeva teatri mõtestamisele, omandatakse oskused süvatasandil analüüsida etendust, klassikalist ja tänapäevast draamakirjandust ning nüüdisaegset teatrit, kirjutada teatrikriitikat ja muud tüüpi tekste, aga ka rakendada erinevaid teooriaid ja meetodeid üliõpilase jaoks huvipakkuvate teemade uurimisel. Enda huvidest lähtudes saab üliõpilane valida lisaks aineid nii maailma ja Eesti teatri ajaloost kui ka nüüdisaja Eesti teatrist.

Kirjandus- ja teatriteaduse õppekavale kandideerimiseks peab olema bakalaureusekraad või sellele vastav haridustase (eeldusaineid ei ole õppekavale kehtestatud) ja eesti keele oskus vähemalt B2-tasemel. Õppetöö toimub sessioonõppes ning kestab kaks aastat (120 EAP-d).

Foto: Tartu Ülikool