Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Tallinna Linnateatri mängukavas on sel hooajal esmakordselt ka kirjeldustõlkega etendused

24.10.2023 14:27

Suurtoetaja Premia abiga on Tallinna Linnateatril sel hooajal hea meel pakkuda kahel korral kirjeldustõlkega etendusi pimedatele ja vaegnägijatele. Sügistalvel saab kirjeldustõlke Peeter Tammearu lavastus "Regina madre", tõlkega etendus toimub 6. detsembril 2023.

"Regina Madre" kirjeldustõlke koostavad Liisi Selg ja Kai Kunder, loeb Liisi Selg. Etendusele piletite soetamiseks palub teater ühendust võtta kassaga (kassa@linnateater.ee). Kevadsuvise kirjeldustõlkega etenduse kohta annab teater täpsemat teavet uuel aastal.

Manlio Santanelli "Regina madre" on tragikomöödia kaua aega lesepõlve pidanud itaallannast Reginast, kelle keskealine poeg Alfredo ootamatult koju tagasi kolib. Ema ja poja suhted kisuvad kohe algusest peale pingeliseks ja algab võitlus oma tõe ja positsiooni eest. Näidendi tõlkis Margus Alver, lavastuses mängivad Kersti Kreismann ja Andres Raag.

Kirjeldustõlge ehk visuaalsuse vahendaja tähendab, et nägemispuudega inimestele kirjeldatakse kõrvaklappidesse laval toimuvat, näitlejate kostüüme, lavakujundust ja muid lavastusterviku mõistmiseks olulisi visuaalseid elemente, et nad saaksid teatrietendusest samal määral osa nagu nägijad.

Tänavu 18. oktoobril pälvis Tallinna Linnateater ka Eesti Pimedate Liidu tunnustuse "Aasta tegu 2023" Rasa Bugavičute-Pēce näidendi "Poiss, kes nägi pimeduses" lavaletoomise eest (lavastaja Marta Aliide Jakovski) ning publikule pimedate ja vaegnägijate käsitöö populariseerimise ja Eesti Pimedate Liidule annetuste kogumise eest möödunud hooajal.

Pildil stseen Peeter Tammearu lavastusest "Regina Madre". Foto: Siim Vahur