Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Robert Marchandi Character Based Improvisation töötuba septembris taas Tallinnas

04.04.2018 12:47

Pärast kahte edukat töötuba Tallinnas novembris 2017 ja veebruaris 2018, tuleb režissöör Robert Marchand taas Eestisse. Seekord toimub CBI töötuba Tallinnas 21.-25. septembril 2018. Registreerimine on alanud!

Kui soovid end töötuppa registreerida, palun saada meile hiljemalt 19. augustiks 2018 oma CV ingise keeles, foto ja lühike selgitus (ka inglise keeles), kus kirjeldad, miks soovid töötoas osaleda.

kontakt Katrin Maimik (+372 5650 2721)
töötoa hind 650 eurot (sisaldab käibemaksu).

Varajasel registreerumisel (enne 31. maid 2018) 600 eurot (sisaldab käibemaksu).

Töötuba on inglise ja eesti keeles.

Tutvustuseks:
Character Based Improvisation töötuba / eesti ja inglise keeles
Juhendaja: Robert Marchand

Intensiivne töötuba professionaalsetele näitlejatele, režissööridele ja stsenaristidele. Töötuba keskendub tegelaskuju-kesksele improvisatsiooni protsessile (Character Based Improvisation Process - CBI), mis põhineb “elatud reaalsusel”. CBI uurib tegelaskuju emotsionaalset ja psühholoogilist seisundit läbi mitmete erinevate olukordade. Selle protsessi looja ning tuntuim kasutaja on briti režissöör Mike Leigh (“Naked”, “Happy Go Lucky”, “Secrets and Lies”). CBI aitab luua detailseid, kompleksseid ja ehedaid tegelaskujusid. Meetodit saab edukalt kasutada üksikisiku- ja grupistseenides, töötamisel valmis stsenaariumitega ning ka improviseeritud draamas.

Näitlejad saavad suurepärased tööriistad, et anda sügavust ja komplekssust oma esitusele ning läheneda tekstidele ja stsenaariumitele
uudse nurga alt. CBI meetod on ka väga hea abimees tegelaskuju ettevalmistamisel castinguks.

Režissöörid ja stsenaristid õpivad seda protsessi kasutades lähenema stsenaariumi arendamisele tegelaskuju keskselt ning kasutama “ootamatuid olukordi” kui dramaatilist abivahendit. CBI aitab režissööridel mõista, mida teeb näitleja ning arendada lugu vastavalt sellele.

Robert Marchand on enam kui 25-aastase kogemusega auhinnatud Austraalia filmirežissöör ja õppejõud. Ta on saanud arvukaid auhindu, sh neli Austraalia Filmiinstituudi auhinda. Marchand on Austraalia juhtiv CBI ekspert. 1993. aastal alustas ta CBI protsessi õpetamist Austraalia Riiklikus Filmi- ja Televisiooniakadeemias. Ta on juhendanud enam kui 100 CBI töötuba näitlejatele, režissööridele ja autoritele Austraalias, Uus-Meremaal, Vietnamis ja Euroopas.


Töötoast lähemalt:
CBI töötoas saab osaleda maksimaalselt 10 näitlejat ja 5 režissööri. Tänu sellele saab Robert pühendada individuaalset tähelepanu igale osalejale. Enne töötoa algust arutab Robert iga näitlejaga läbi, millise tegelaskuju näitleja luua võiks või kuidas juba olemasolevat tegelaskuju põhjalikumalt välja arendada.

Esimesel päeval antakse ülevaade CBI protsessist tervikuna, arutatakse peamisi reegleid tegelaskuju loomise juures ning näitejad alustavad tööd oma tegelaskujude väljaarendamisega. Teine päev algab baas-improvisatsioonidega, mis ehitavad tugeva vundamendi järgmisteks päevadeks. Detailselt uuritakse tegelaskuju tausta ja tähtsaid inimsuhteid. Kolmandal ja neljandal päeval veedavad näitlejad juba palju pikemat aega “karakteris”, tundes seda, kuidas nende tegelaskuju võtab vastu väljakutseid, saab hakkama moraalsete dilemmade, traumade ja teiste eluliste kogemustega. Viimasel töötoa päeval juhitakse need arengud dramaatilise kõrgpunktini. Sellele järgneb töötoa kogemuste kokkuvõte ja tagasiside.