Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere Teatris toimub Eesti McMurphyde kokkutulek

25.10.2017 16:58

Eesti McMurphyd
Reedel, 27. oktoobril kohtuvad Rakvere teatris RT vestleb sarjas kolm Eesti eri aegade McMurphyt – Üllar Saaremäe, Tõnu Kark ja Hannes Kaljujärv. Vestlusõhtut juhib Jüri Aarma."Lendas üle käopesa" on saanud kuulsaks nii Ken Kesey romaanina, Dale Wassermani dramatiseeringuna kui ka Milos Formani 5 Oscarit võitnud filmina. Eestis on lugu jõudnud lavadele kolmel korral.

Oktoobri alguses esietendus Rakvere Teatris Eili Neuhausi lavaversioon 60ndate Ameerika hullumajast, kuhu saabuv uljas huligaan McMurphy asub hooga sealset elu ümber korraldama. Peaosalist Randle P. McMurphyt kehastab Üllar Saaremäe.

Eesti esimeseks McMurphyks oli Tõnu Kark, kes astus lavalaudadele Noorsooteatri 1985. aastal esietendunud versioonis, mida lavastas Vjatšeslav Gvozdkov. Lavastus on jäänud teatrilukku, sest sobitusinimese ja valitseva korra vastandustest rääkides tolle aja ühiskondlikku konteksti ning mõjus publikule seetõttu eriti aktuaalselt. Teist korda jõudis materjal publiku ette 2004. aastal Vanemuise teatris, kui Mart Koldits lavastas selle diplomitööna. Siis mängis peaosalist Hannes Kaljujärv.

Kolm Eesti McMurphyt vestlevad sel reedel pärast õhtust "Lendas üle käopesa" etendust orienteeruvalt kell 22.00 Rakvere teatri suures saalis. Vestlus on tasuta, tulla saab ka ilma etendust vaatamata. Teatrikohvikus saab näha väljapanekut kõigi kolme lavastuse fotodest.