Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Rakvere Teatris jõuab lavale dokumentaalprojekt “Misjonärid”

22.03.2005 10:33

Neljapäeval, 24. märtsil esietendub Rakvere Teatri väikeses saalis Merle Karusoo dokumentaalprojekt "Misjonärid". Lavastus valmib koostöös MTÜ Ühendusega R.A.A.A.M.
"Misjonärid" põhineb intervjuudel Afganistanis sõdinud meestega ja Dee Browni indiaanisõdade raamatul "Mata mu süda Wounded Knees" (Bury My Heart at Wounded Knee). Sild nende sõdade vahel on inspireeritud ühe Afganistanis sõdinud mehe poisipõlve päevikust. Mehi on intervjueerinud Katrin Saukas ja Märt Meos MTÜ Ühendusest R.A.A.A.M.
Ühenduse R.A.A.A.M peamiseks tegevuseks on dokumentaalmaterjalidel põhinevate teatritekstide loomine ja lavastamine.  

Autor-lavastaja Merle Karusoo, kunstnik Jaagup Roomet, liikumise seadud Laine Mägi (Eesti Draamateater).

Osades: Hannes Prikk, Velvo Väli, Tarvo Sõmer, Martin Leemets, Eduard Salmistu, Margus Stalte, Märt Avandi ning Virumaa Poistekoori lauljad Lauri Mäesepp, Rasmus Paulus, Ringo Ramul, Rainer Verner Samolberg, Marnet Teichmann, Rauno Komp, Joel Kongi, Aarto Mälgand ja Egert Loss. 

Nõukogude liidu väed tungisid Afganistani 1979. aasta detsembris. Sõda kestis kokku pea kümme aastat, nõudes ligi miljoni tsiviilelaniku ja 15 000 nõukogude sõduri, sealhulgas 15 eestlase elu. Ameerika Ühendriikide ja koalitsioonipartnerite väed tungisid Iraaki 20. märtsil 2003. aastal. Juba 43 päeva hiljem kuulutas Bush sõja lõppenuks. Sellegipoolest on veebruari seisuga Iraagis hukkunud üle 16 000 tsiviilisiku ja 1621 liitlasvägede sõdurit, neist kaks eestlast.
 
Afganistanis sõdinud mees on kirjutanud: "Vahel ma siiski kipun mõtlema ühele loole. Jutule, mis nagu kevadtuule vaikne sosin liigub ringi sõdurite seas. Loole, mis räägib, et need, kelle kirstud on kodumulda maha maetud, polegi tegelikult hukkunud. Veel on selles loos juttu, et Tadžikimaal, Afganistani piiri lähedal on väike, plataanipuude rohelusse uppuv linnake, mille serval asub kõrge müüriga uudishimulike pilkude eest varjatud maja. Maja ümber on suur park, palju lillepeenraid. Seal lendlevad kirjud liblikad, laulavad linnud ja sulisevad purskkaevud. Sõdurite seas suust suhu liikuv jutt räägib, et selles aias hoitakse neid sõjast märgitud sõdureid, keda ei saa inimeste hulka lasta. Neid, kes toituvad ainult süstidest. Need on sõja lapsed, sõda on nad sünnitanud. Vahel mõtlen ma, et ehk oled Sinagi selles rohelust, linnulaulu, liblikate lendlemist ja purskkaevude sulinat täis aiakeses. Siis lepin vaikides sõdurite karmi arvamisega, et hauaplaat kodukalmistul on parem." 


Ott Karulin
Rakvere Teater
reklaami- ja müügiosakonna juht
tel: 52 08 498; 32 95 443
[email protected]