Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

NUKU lavastus “Puuhaldjate lugu” saab viipekeelse tõlke

27.04.2015 12:28

puuhaldjate luguNUKU teater kutsub koostöös MTÜ-ga Kultuur Aitab Hingata ja OÜ-ga Viipekeeletõlgid teatrisse kuulmispuudega lapsi vaatama etendust „Puuhaldjate lugu”. 21. mail kell 11 etenduv „Puuhaldjate lugu” on viipekeelse teatritõlkega, et nukulavastusest saaksid aru ka kurdid ja vaegkuuljad lapsed, kelle emakeel on eesti viipekeel. „Puuhaldjate lugu” kõneleb sõprusest, üksteise märkamisest ja hoidmisest läbi kahe väikese puuhaldja elu ja tegemiste. Lavastus sobib lastele vanuses 4–10.

Lavategevust lasteni viiva viipekeelse tõlke loovad ja esitavad laval viipekeeletõlgid Hele-Riin Karja ja Mari-Liis Ungerson.

Kuulmispuudega lastele on Eestis vähe meelelahutuslikke ja harivaid asutusi, mida külastada.  NUKU teatri lavastused on žanri poolest sellised, kus palju infot toimuva kohta saabki muude meelte abil kui kuulmine. Lavastused on visuaalselt põnevad ja haaravad, ent tegelaste verbaalsest teksti ei ole kuulmispuudega lastel seni olnud võimalik mõista.

Ettevõtmine saab võimalikuks projekti „Viipekeelne teatritõlge” raames. Projekti algatasid teatrihuvilised viipekeeletõlgid Hele-Riin Karja ja Mari-Liis Ungerson, kes soovivad tegeleda oma erialadele vastavalt viipekeelse teatritõlke arendamisega Eestis. Eelnevalt on toimunud viipekeelne etendus „Hõimud“ Draamateatris. Projekti toetab Eesti Kultuurkapital.

Etendusele on kohti 50 vaatajale, lisainfo, abi ja broneerimine e-posti aadressil [email protected] või telefonil 581 44 253.

Teate koostas
Hannele Känd
NUKU teatri ja muuseumi kommunikatsioonijuht
5669 8839 / 6679 509
[email protected]