Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Lasteteatri preemia saab Heino Seljamaa

19.03.2010 11:45

ASSITEJ Eesti Keskus annab rahvusvahelise laste- ja noorteteatri päeva puhul Tähelepanuteatri preemia lavastajale ja näitlejale Heino Seljamaale.

Preemia antakse üle täna, 19. märtsil, Rahvusraamatukogu teatrisaalis pärast kell 13 algavat „Mängult ja päriselt“ etendust.
Laste- ja noorteteatri päeva puhul annavad Rahvusraamatukogu teatrisaalis lastelavastustega tasuta etendusi veel Aita Vaher ja Marek Tammets („Harri, klaver ja klounid“, kell 11) ning Toomas Tross ja Haide Männamäe („Piip ja Tuut köögis“, kell 12).

Heino Seljamaa lõpetas 1978. a lavakunstikateedri, seejärel töötas pikka aega näitlejana Nukuteatris. 1998. aastast peale on ta ühemeheteatriga „Teater Kohvris“ andnud etendusi koolides, lasteaedades, kultuurimajades jm nii Eestis kui välismaal. Heino Seljamaa on aastakümnete vältel tutvustanud lastele teatrikunsti saladusi eriti lähedasel ja hoolival moel ning pälvib autasu „kestva ja pühendunud teatritegevuse eest noorima publiku ees“.

Tähelepanuteatri preemiat antakse lasteteatripäeva raames välja alates 2007. aastast. Auhinna eesmärk on väärtustada teatritegijate tähelepanelikku, hoolivat, loominguliselt julget ja ausat suhet noorde vaatajasse. Eelmistel aastatel on auhinnaga pärjatud Sven Heiberg koos trupiga Rakvere Teatri lavastuse „„Kuidas elad... Ann?““ eest,  lavastaja Rein Agur ning haiglaklounid heategevusorganisatsioonist Clinic Clowns Eesti.

Lisainfo: www.assitej.ee

Kirsten Simmo
55639219
ASSITEJ Eesti Keskus
[email protected]