Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Külli Roosna ja Kenneth Flaki Responsive Body workshop

08.05.2014 12:21

Külli ja Kenneth viivad juba kolmandat korda Okasroosikese Lossis läbi Responsive Body töötoa. Nagu varemgi, on võimalik osaleda nii edasijõudnute kui algajate grupis.
 
Töötuba toimub laupäeval 10. ja pühapäeval 11. mail Okasroosikese Lossi mustas saalis.
(Osaleda võib ka vaid ühel päeval)
Edasijõudnud: 11.00-14.00
Algajad: 15.00-16.30
 
Hind: laupäev + pühapäev 10 €/ üks päev 6€
Registreerimine: [email protected]
 
Edasijõudnute töötoal on kaks peamist suunda: tantsutehnika ja improvisatsioon-kompositsioon. Tehnikatunni eesmärk on arendada funktsionaalset anatoomilist tunnetust ja valmistada end ette improvisatsioonilisteks ülesanneteks. Me kasutame hingamist, voolu ja dünaamika taju, raskusjõudu ja ruumitunnetust, et saavutatda pingevaba, aga jõuline liikumiskvaliteet. Töötame ka liikumise fraseermisega, et arendada musikaalsust. Tund on inspireeritud võitluskunstidest, akrobaatikast, Feldenkraisi ja vabastustehnikast. Improvisatsiooni-kompositsiooni tunnis kasutame “Responsive Body” meetodit. Osalejad uurivad oma meeli, et saavutada tundlik keha, andes ja võttes vastu informatsiooni läbi puudutuse, heli ja nägemise. Seda infot kasutatakse improvisatsiooniliste soolode, duettide ja grupikompositsioonide loomiseks.
 
Algajate töötoas kasutame samasid põhimõtteid, aga keskendume rohkem baaselementidele ja liigume edasi aeglasemalt. Puudu ei jää treeningust ega liikumisrõõmust!
 
Circle Through
Rahvusvaheliselt aktiivsed koreograafid ja tantsijad Külli Roosna (Eesti) ja Kenneth Flak (Norra-Eesti) on teinud koostööd alates 2008. aastast. Nii oma enda lavastuste puhul, kui teiste koreograafide töödes osaledes, on nad huvitatud lugudest ja tehnoloogiatest, mis kasvavad välja keha liikumisest ja selle asetumisest mingisse keskkonda. Oma töödes on koreograafid uurinud laia teemade ringi, alates antiiksest Norra mütoloogiast (“Jumalate juures”) ja lõpetades internetikultuuri (“The Chinese Room”, “Swarm Lake”) ning totalitaarsete režiimidega (“The Wolf Project”). Nende tööde keskmes on tantsiva keha võimalused ja piirangud, mis on pidevas dialoogis digitaalse tehnoloogia ja erinevate diskursustega.
 
Hetkel käsil olevad projektid:
- Kookon – kevadtsemestri lõpuetendus Tallinna Ülikooli tudengitega (esietendus: 2. mai 2014 Tallinna Ülikooli teatris kell 19.00)
- Responsive Body Workshop Brønnøysund’s,  23-25 mai 2014 Norras
- BloodMusic – tantsu ja muusika ühendamine sensorite abil (residentuuri ettenäitamine: 29. mail 2014 Okasroosikese lossis kell 19.00)
- The Wolf Project – etendus International Dance Theatres Festival’ il Lublinis, 28. mai 2014
- Stalking Paradise – tellimustöö Lublini Tantsuteatri jaoks (esietendus: 13. september 2014 Poolas)
- Wild Places : : Mountain – uus täispikk tantsulavastus süvaökoloogia teemadel (esietendused: 2015 veebruaris Hollandis, Eestis ja Norras)
 
Töötuba toetavad: Eesti Tantsukunstnike Liit/ Estonian Dance Artists Union ja STÜ