Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

ETV-s algab homme tantsuajalugu tutvustav sari

07.04.2003 15:33

4-osaline saadetetsükkel jälgib erinevate tantsustiilide arengut, tutvustades peamisi innovaatoreid ning näidates haruldasi materjale paljudest arhiividest ja erakogudest üle maailma. Erinevaid  tantsukeskusi - Pariisi, Moskvat, Berliini, Londonit ja New Yorki, käsitletakse nii neis tegutsenud tantsuloojate kaudu kui ka laiemas poliitilises ja kultuurilises kontekstis.

Teisipäev, 8.aprill
15.05 Ma France. Tantsu ajalugu, 1/4: Klassitsismist klassikalise abstraktsionismini (Prantsuse 1993)
Venemaalt pärit George Balanchine’i karjäärist, pagulusaastatest Pariisis ning saabumisest USA-sse, kus ta rajas iseloomuliku tantsustiili, mis on mõjutanud paljusid tantsijaid, Twyla Tharp, Karole Armitage ja William Forsythe teiste hulgas.

Kolmapäev, 9.aprill
15.05 Ma France. Tantsu ajalugu, 2/4: Vabatantsust tantsuteatrini (Prantsuse 1993)
Ekspressiivset, viipelist tantsuvormi, mille teerajajaks võib pidada paljajalgseid tantsijaid Isadora Duncanit ja Ruth St Denis’d, nimetatakse vabatantsuks (danse libre). Osa  lõpeb ülevaatega tantsu arengust sõjajärgsel perioodil.

Neljapäev, 10.aprill
15.05 Ma France. Tantsu ajalugu, 3/4: Modernismist postmodernismini (Prantsuse 1993)
Sõja-aastail ja selle järel muutus tants Ameerikas abstraktsemaks, mõjutajaiks koreograafid Alwin Nikolais, Paul Taylor ja Merce Cunningham. Teerajajaiks said tantsijad Lucinda Childs ja Trisha Brown, kelle suundumusi ilmestavad stiilide ja tehnikate mitmekesisus ning mida vahel nimetatakse kõikehõlmavalt postmodernismiks.

Reede, 11.aprill
15.05 Tantsu ajalugu, 4/4: Minevikust tänapäeva subkultuurini (Prantsuse 1993)
Sarja viimases osas keskendutakse tantsu arengule Euroopas 1970. aastatest kuni 90-ndate alguseni. Kaasaegne tants on segu postmodernismist ning mängust traditsioonidega - klassika, barokk, modernism, abstraktsionism ja ekspressionism üheskoos ja läbisegi. Lisandunud on uued massimeediumid - film ja video.