Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eestisse jõuab Mireille Perrieri lavastus Anna Politkovskajast

12.10.2009 13:57

Oktoobri keskel saabub Theatrumi ja organisatsiooni “Culture France” ühiskorraldusel Eestisse väljapaistev prantsuse näitleja Mireille Perrier, et kolmel õhtul mängida Tallinnas ja Viljandis oma lavastust "Parandamatu".
Etendused toimuvad 18. oktoobril kell 19.00 Viljandis, Teater Ugala väikeses saalis ning 20. ja 21. oktoobril kell 19.00 Tallinnas, Püha Katariina kirikus.
Etendused tõlgitakse eesti keelde!

Lavastuse aluseks on Stefano Massini näidend "Donna non rieducabile". See on koostatud Moskvas 7. oktoobril 2006 aastal tapetud ajakirjaniku ANNA POLITKOVSKAJA intervjuude, kirjavahetuse, päevikumärkmete põhjal. Kõik Tšetšeenias nähtu ja kogetu, mis peegeldab vapra ja ausa ajakirjaniku poolt peetud võitlust. Anna Politkovskaja on erakorralise/ainukordse ajakirjanduse sümbol ja mitte ainult vaba ajakirjanduse, vaid vabaduse sümbol üldse. "Non réeducable" - "Parandamatu" esitab küsimusi kaasaegsete inimeste südametunnistusele.

"Teater on paik, kust peab lahkuma muudetuna" ütleb monolavastust esitav näitlejanna Mireille Perrier, kes alustas oma näitlejateed prantsuse 20. sajandi teise poole suurima lavastaja ja legendaarse teatripedagoogi Antoine Vitezi õpilasena. Näitlejanna on mänginud ligi 60 filmis, televisioonis, teinud teatrilaval ligi 50 rolli tuntud lavastajate käe all. "Parandamatu" on saanud paljude tunnustuse osaliseks.

LEMBIT PETERSON: „Nägin seda monoetendust Pariisis - mind võlus see tõeline meisterlikkus, kuidas Mireille suudab taandada iseenda, tuua vaatajani Anna poolt Tšetšeenias nähtu ja kogetu põhjal kirjapandu. 
Näitlejanna muutub nagu mõtlikuks kaasnägijaks. Ja teeb selleks ka vaataja. Tšetšeenia muutub kuidagi arusaadavamaks, kuidagi lähedaseks. (Kummaline oli seda kõike kuulda prantsuse keeles...)

Selle etenduse vaatamise-kuulamise läbi on meil võimalus osaleda neis sündmustes ja kujundada toimunu suhtes oma hinnang. Me ei ole seeläbi enam vaiksed hirmsas maailmas toimuva eest põgenejad, kes tahavad elada segamatult oma vaikset ja rahulikku elu  ning sulgeda oma silmad ja kõrvad maailmas (sealjuures lähinaabrite juures) toimuvale, vaid oleme tunnistajad. Kui me rohkemat ei suuda, siis seda me suudame - mitte alluda mõrtsukate poolt külvatud hirmule. Ei lase niisuguseid asju vaikuses toimetada, jäädes ise hirmu müüride taha. 
Oleme selle läbi ehk rohkem inimesed. Kuidas see kõik, mis juhtus ja juhtub on võimalikuks saanud? Otsime aktiivsemalt võimalusi kurjale vastuseismiseks. Olgu sellel etendusel vaatajana-kuulajana osalemine eelkõige meie solidaarsuse avaldus. Ja lisagem sellele oma vaikne palve õuduste perioodi läbivate inimeste eest
.“

Peale etendust on võimalik näitlejannale küsimusi esitada, oma mõtteid avaldada.

Lavastuse Eestisse toomist otsustas rahaliselt toetada “Culture France”, riiklik organisatsioon, mis tegeleb prantsuse kultuuri tutvustamisega maailmas.

Piletid (150/125) on saadaval Piletilevis, Piletimaailmas, Statoili jaamades, Ugala teatri kassas (tel. 433 3876), Theatrumi kassas (Vene 14, e–r 12–17) ja tund enne etenduste algust kohapeal. Info ja broneerimine tel. 6446 889, theatrum at theatrum ee

Olete oodatud!
THEATRUM
www.theatrum.ee