Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Draama 2019 avamisele eelneb raamatuesitluste maraton ja plakatinäituse avamine

06.09.2019 16:05

Draama 2019 avamisele eelneb raamatuesitluste maraton 11. septembril kell 15:00 ERMi B-poole kohvikus, kus esitletakse kolme raamatut. Ühes festivaliga avatakse 11. septembril kell 17:00 ERMi B-poole fuajees plakatikunsti näitus.
 
Plakatinäituse kuraator Martin Rästa tutvustab näitust: "Teatriplakat on olnud lavastuse visiitkaart, jutustanud lugu, eksponeerinud näitlejaid ja andnud võimaluse piiluda eesriide taha enne etenduse algust. Ühelt poolt on teatriplakatil toimunud tehnoloogilisi ja tüpograafilisi revolutsioone, teiselt poolt on alati olemas olnud informatiivne müürileht, millel on reklaamväärtus. Milline roll ja nägu on Eesti teatriplakatil digiajastu lävel, aastal 2019 näeme ERMis, kus eksponeeritakse viimase kolme hooaja paremaid."
 
40 näitusele valitud plakati seast valib žürii (Marko Kekišev, Margus Tamm, Jan Tomson, Martin Rästa) 4 parimat. Näituse kuraator on graafiline disainer Martin Rästa. Näitus on avatud festivali lõpuni.
 
Vestlusring Eesti teatriplakati olevikust ja tulevikust toimub Tartu Uues Teatris 12. septembril kell 12:00. Vestlusel osalevad graafilised disainerid Marko Kekišev, Margus Tamm, Martin Rästa, vestlust modereerib Hedi-Liis Toome.
 
Eelnevalt esitletakse ERMi B-poole kohvikus kell 15:00 Sõltumatu Tantsu Lava "Koreograafiraamatut", millesse on koondatud 13 intervjuud Eesti kaasaegse tantsu koreograafidega.

Raamatu koostaja Marie Pullerits: "Valmiv intervjuukogumik püüab tuua tantsukunsti publikule lähemale, tutvustades, milliste küsimuste ja vahenditega tantsukunstnikud käesoleval hetkel töötavad. See on sissevaade 13 praegu tegutseva tantsukunstniku loometöö spetsiifikasse ja praktikasse, väärtustades ka tööd, mis toimub väljaspool selge tulemiga lavastusprotsesse. Kogumik avab eesti kaasaegsete tantsukunstnike keha ja kehalisuse tähenduse ning mõtestamise viise, aga võimaldab tutvuda ka nende praeguste töömeetodite, loominguliste küsimuste ning arusaamadega liikumisuurimusest. Intervjueeritavad koreograafid kuuluvad erinevatesse põlvkondadesse, et kaardistada kehatöö tähendust erisuguse vormi ja kontseptuaalse fookusega tegutsevate kunstnike seas."
 
Kell 15:30 järgneb Lilja Blumenfeldi loomingukogumiku "MÄLUAUK + BLACKOUT" esitlus. MÄLUAUK + BLACKOUT on eesti stsenograafi Lilja Blumenfeldi loomingukogumik ajavahemikust 1998-2018. Album koosneb 65 pildist, kunstiajaloolase sissejuhatusest ja kolleegide tekstidest.

Kerttu Männiste kirjutab: "Minimalismist ehk veelgi paremini sobiks Blumenfeldi lavasid seetõttu kirjeldada kui iseloomult essentsiaalseid: sealt ei ole rohkem midagi kaotada ega ära võtta, iga element on laval, sest selle kohalolek seal on vältimatu. Ja kui kujunduses on möödapääsmatult vaja olustikulist toanurgakest või kirkavärvilist turnüüriga kleiti, siis need seal ka on - essentsiaalne kvalitatiivse kriteeriumina ei välista suurejoonelisustki, ajastulistest vihjetest ja mängulisusest rääkimata."

Raamatuesitlustesarja lõpetab kell 16:00 kogumiku Teatrielu 2018 esitlus. Kogumiku koostajad on Madli Pesti ja Marie Pullerits, kroonika ja statistika on koostanud Tiia Sippol, keeletoimetaja Mari Tuuling, kujundaja Kersti Tormis. Väljaandjad Eesti Teatriliit ja Eesti Teatri Agentuur. Teatrielu 2018 mõtestab möödunud teatriaastat ning pakub lugejaile mitmete ootamatute ja isikupärase käekirjaga autorite subjektiivseid vaatepunkte eesti teatrile läbi 2018. aasta olulisemate suundumuste, silmapaistvamate nähtuste, põletavamate valdkonnasiseste küsimuste ja ka võimalike edasiste suundade.

Lisainfo www.draama.ee

Lisainfo:

Raili Ots
Kommunikatsioonijuht
Draama 2019
+372 5901 1822