Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Avalduste vastuvõtt EMTA kaasaegsete etenduskunstide magistriõppekavale algab 1. märtsil

20.11.2023 10:30

1. märtsil 2024 algab avalduste vastuvõtt kaasaegsete etenduskunstide rahvusvahelisse magistrantuuri Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Õppekavale saab kandideerida kuni 1. juulini 2024.

Olulised kuupäevad:

  • Avalduste vastuvõtu algus: 1. märts 2024
  • Avalduste vastuvõtu lõpp: 1. juuli 2024
  • Vastuvõtukatsed: august-oktoober 2024
  • Õppetöö algus: veebruar 2025
  • Õppetöö lõpp: kevad 2027

Kaasaegsete etenduskunstide magistriõpe (Contemporary Physical Performance Making – CPPM) on murranguline õppekava, mis viib õpingud klassiruumist välja ja toob protsessi keskmesse intensiivse praktilise õppe maailma tipptegijate käe all. Üliõpilased töötavad põnevate lavastajate, koreograafide, etenduskunstnike ja truppidega kogu maailmast, et edendada aktiivse koostöö, koosloome ja etendamise abil oma loomepraktikaid.

CPPM’i vilistlane (2019-21) Seren Oroszvary on öelnud järgmist: "CPPM muutis ja korrastas minu arusaamu – endast, inimestest, etendamisest, teatrist ja sellest, mida tähendab olla kunstnik. See on kujundanud minu identiteeti orgaanilisel ja ainulaadsel viisil. Ma ei tunne, et minu kohal oleks institutsiooni oreool; ma olen iseenda teenäitaja ja oma loometegevuse peremees. Samuti on kursus aidanud mul ära tunda ja omaks võtta multimodaalse kunstniku ja paindliku looja rolli tänases sotsiaalses, poliitilises ja ökoloogilises kliimas."

CPPM’i vilistlane Liisa Saaremäel (2019-21) lisab, et "õpingute käigus avastasin, et ehkki etenduskunsti esmane impulss on kunstniku enese keha, laieneb see kõik igas suunas nii aega kui ka ruumi. Lisaks on etenduskunstide kaanon ise oma ajaloolisuses väga huvitav lähtekoht ja materjal, mis võimaldab viljakaid dialooge ning edasiarendusi. Sain sellest programmist palju rohkem, kui lootsin. Need õpingud tegid mind kunstnikuna palju iseseisvamaks. Pärast seda on mul palju rohkem vahendeid ja tööriistu, millega ennast väljendada ning ehitada üles loomingulisi protsesse."

Hetkel õpib kaasaegsete etenduskunstide magistrantuuris 14 tudengit 11st riigist: Austraalia, Lõuna-Korea, Ameerika Ühendriigid, Ghana, Inglismaa, Hispaania, Kreeka, Taani, Poola, Venemaa, ja Eesti. Nende lõputöid on võimalik näha 2024. aasta kevadel festivali CPPM Manifestal raames, mis toimub märtsist juunini erinevais paigus üle Eesti.

Foto: CPPM