Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

19. oktoobril toimub kohtumine Alvis Hermanisega

12.10.2021 17:35

Teisipäeval, 19. oktoobril 2021 kell 15.30 toimub Rahvusooper Estonia sinises saalis festivali off-programmi raames kohtumine "Gorbatšovi" lavastajaga Alvis Hermanisega (Läti).

Kohtumise moderaator on Jaak Allik.

Huvilistel palume end registreerida aadressil [email protected].

Festival Kuldne Mask Eestis toimub 5.–26. oktoobrini. Festivali raames viiakse traditsiooniliselt läbi rikkalikku, silmaringi laiendavat off-programmi, mis koosneb näitustest, meistriklassidest, lavastuste aruteludest, loengutest, loomingulistest kohtumistest ja laboritest. 

----------------------------------------------------------------------------

Alvis Hermanis

Sündinud 1965. aastal Riias. Lõpetanud Läti Konservatooriumi näitekunsti erialal. 1980. aastatel oli teatri-ja kinonäitleja.

Üheksakümnendate alguses alustas tegevust lavastajana. Alates 1997. aastas on Alvis Hermanis Uue Riia teatri kunstiline juht. Sellest teatrist on saanud üks kuulsamaid Euroopas ja kogu maailmas. Maailmakuulsuse tõi Hermanisele 2002. aastal lavastatud Nikolai Gogoli "Revident". 

Rohkelt kuulsust on toonud ka lavastus "Pikk elu" (2007. aastal Kuldse Maski laureaat välislavastuste kategoorias). Lavastused "Sonja" Tatjana Tolstoi jutustuste alusel ja "Vaikuse hääled" kutsuti ka eri festivalidele, sealhulgas 2019. aastal Eestis toimunud festivalile "Talveöö unenägu". 

Ta on töötanud Frankfurti ja Kölni draamateatrites, lavastanud Zürichi draamateatris. Lisaks on ta lavastanud oopereid Salzburgis, La Scalas ja Pariisi Rahvusooperis.

Alvis Hermanis on paljude festivalide ja rahvusvaheliste teatriauhindade laureaat, sh Euroopa preemia "Uus teatrireaalsus" (2007) ja Stanislavski preemia (2008).

Venemaal tegi ta lavastajadebüüdi lavastusega "Šukšini jutustused", "Gorbatšov" on järjekorras teine.