Kunstnik Irina Korina (Venemaa)
Videokunstnik Elisabeth Keshisheva (Venemaa)
Valguskunstnik Priidu Adlas
Osades Kersti Kreismann, Klaudia Tiitsmaa, Laura Peterson, Simeoni Sundja
Lavastus "Pruugitud aeg. Punainimese lõpp" põhineb 2015. aastal Nobeli kirjandusauhinna pälvinud autori Svetlana Aleksijevitši samanimelisel romaanil.
"Nüüd tahan ma meenutada … Ma tahan mõista seda, mis sai üle elatud. Viimased nõukogude aastad … Mida ma mäletan? Häbitunne ei jätnud hetkekski maha ... Võib-olla viiekümne või saja aasta pärast kirjutatakse sellest meie elust, mida nimetati: eluks sotsialismi ajal, objektiivselt. Ilma pisarate ja needusteta."
Mis on see, mis teeb kommunismi kui poliitilise idee atraktiivseks? Mis paneb inimest kommunismi edendama? Mida tähendas elada totalitarismi ajastul? Kuidas tuldi toime inimeseks olemisega, säilitati oma usk ja lootus ajal, mil kommunistlikud ideed olid justkui igapäevaelu alus? Milline oli sovetlik elustiil?
Lavastus "Pruugitud aeg. Punainimese lõpp" pöörab pilgu sovetlikku ajalukku, nõukogude režiimile ja 90ndatele, mil toimus liidu lagunemine. Nobeli preemiaga pärjatud autori Svetlana Aleksijevitši teosel põhinev lavastus ei esita tüüpilist ajalookäsitlust läbi poliitiliste sündmuste, vaid loob pildi päris inimeste kogemuste ja tagasivaadete kaudu nõukogude ja selle ajastu järgsest elust. Me oleme selleks nüüd valmis. Valmis tagasi vaatama, kõnelema. Või kas oleme?
Rääkides elust Nõukogude Venemaal, räägime, küll teatavate erinevustega, ka Armeeniast, Aserbaidžaanist, Gruusiast, Lätist, Leedust, Kasahstanist, Valgevenest, Ukrainast, Eestist ja teistest NSV-liitu kuulunud riikidest. Need on lood, mis tõenäoliselt käivitavad vaataja sees kogu tunnetespektri. Lood, mis oma olemuses on võimelised kutsuma esile muutusi meie enese elutunnetuses.