Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

EPICIRQ '23: "Selle punktini"

Autor:
Aleksey Smolov, Elena Kosovec, Konstatin Kosovec
Lavastaja:
Aleksey Smolov, Elena Kosovec, Konstatin Kosovec
Märksõnad:
EPICIRQ 2023
lavastus-pic

Idee ja teostus Taigi Cirkas
Artistid Konstatin Kosovec (LT), Aleksey Smolov (LV), Elena Kosovec (LT)
Dramaturgiline abi Pau Portabella
Valguskujundaja Monika Šerstabojevaitė

Ma rippusin seal sõlmitult, raamitult, piiratult
Must rulliti üle ja ümber. Keerlesin sisse ja välja.
Haavatud ja tervenenud, purustatud ja taas-ärganud.
Hing väljas,
süda kaotatud.
ELUS

"Selle punktini" uurib kokkupuutepunkte kolme tsirkuseartisti liikumise vahel: igaüks otsimas oma keelt karmides tingimustes. Mida nende kehad kogevad ning kuidas muutuvad? Millist mõju omavad muutused nende kehades psüühikale ja vastupidi, kuidas jõuavad mõtted kehadest pinnale?

Mida suudavad nad üksteisele pakkuda ja kuhu see neid viia võib? Hingemattev teekond kulgeb eneseidentiteedi otsinguteni ning uue enesetunnustamise viisini, kulmineerudes uue reaalsuse ehitamisega, kus objektid kaotavad oma tavapärase tähenduse ja muutuvad ühenduse, toe ja suhtlemise kauniks metafooriks.

Kunstnikud viivad publiku rännakule, et siseneda kujutlusvõime universumisse ja sukelduda maailmasse, mis on loodud kehalisuse, tundlikkuse, materiaalsuse, haavatavuse, tekstuuride ja geomeetria kaudu.

Kestus: 60 minutit
Soovituslik vanus: 5+

Nüüdistsirkuse kollektiiv Taigi Cirkas loodi 2016. aastal Leedus, Vilniuses. Selle nime võib leedu keelest tõlkida kui "Aga see on tsirkus" - see tähendab, et see on midagi, mida ei pea seletama. Grupi eesmärk on rääkida ausaid lugusid, mis tulenevad artistide individuaalsetest ja kollektiivsetest kogemustest, kasutades tsirkusedistsipliine kui vahendit jagamiseks ja ühenduse leidmiseks. Kollektiiv koosneb neljast kunstnikust – Konstantin Kosovec (Leedu), Elena Kosovec (Leedu), Izabele Kuzelyte (Leedu) ja Aleksey Smolov (Läti)