Näidenditelaenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.
Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!
Kasuta sisselogimiseks parooli
See the latest info of Estonian theatre
Ühe (ülla) röövli lugu
Autor Aleksandr Puškin
Dramatiseerija Aleksei Štšerbak
Lavastaja ja muusikaline kujundaja Sergei Golomazov
Stsenograaf ja kostüümikunstnik Oleg Golovko
Koreograaf Olga Privis
Valguskunstnik Anton Andrejuk
Inspitsient Larissa Tšerkassova
Tõlkija eesti keelde Lea Eisen
Osades Aleksandr Kutšmezov, Mikhail Manevich, Daniil Zandberg, Tatjana Altõnnik, Artjom Garejev, Larissa Savankova, Igor Rogatšov, Aleksandr Okunev, Tatjana Jegoruškina, Sergei Tšerkassov, Jelena Tarassenko, Artjom Vesselovski, Jevgeni Kravets, Lev Zandberg või Kristofer Aleksander Hamburg, Natalja Dõmtšenko, Oleksandra Levytska, Ilja Bolotov
Robinhoodilik lugu. Tüli kahe kauaaegse sõbra, mõisnike Dubrovski vanema ja Trojekurovi vahel lõpetab nende head suhted. Lõkkele löövad shakespeare'likud kired, kui sõdivate perede lapsed armuvad üksteisesse. Temake on prantsuse romaanide najal üles kasvanud noor daam, tema aga aadlikust röövel, kes on sunnitud ebaseaduslikul moel võitlema õigluse taastamise nimel. Nagu tänapäevalgi, määravad inimeste saatuse väiklased solvumised, kõrgendatud eneseuhkus ja upsakus.
Nii nagu kaks sajandit tagasi, kõlavad "Dubrovskis" tõstatatud teemad ühiskonnas teravalt ka praegu: inimväärikuse kaitse, armastuse jõud ja andestamine. Lavastaja Sergei Golomazovi sõnul on lavastuse tuumaks väga ebaausas maailmas elava inimese eneseteadvus ning sisemine vajadus kaitsta ja tagastada rivaalide, kohtusüsteemi või sotsiaalse struktuuri poolt hävitatut.
Lavastaja ei varja oma sümpaatiat peategelase suhtes: vaatamata sellele, et Vladimir Dubrovski on röövel, võitleb ta inimliku, sotsiaalse ja moraalse ebaõigluse vastu rüütellikult, lausa romantiliselt. Sest ta ei saa teisiti. Ja armastus teda alandanud mehe tütre vastu suutis temas äratada halastuse.