Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Drakadeemia alustas tegevust aastal 2008 ja on Eesti esimene ning kõige pikemalt tegutsenud loovkirjutamiskool. Kursused on mõeldud neile, kellel on ilukirjanduslikud ambitsioonid ja kes tahavad osata paremini kirjutada proosat, näidendeid, stsenaariume ja kriitikat. Samuti leidub kursusi, kus on võimalik õppida kirjutama mõjusaid lugusid isikliku või tööalases suhtluse tarbeks.

Kirjutamist ei mõtestata Drakadeemias vaid sõnade kirjapanemisena, vaid eelkõige nõtkelt mõtlemisena. Kursustel käsitletakse loo struktuuri, ülesehitust, sisu ja selle tasandeid, arusaadavust, pinget, sõnu ja nende tähendusi. Juhendajad lähtuvad põhimõttest, et teadlikkus peamistest tekstiloome tööriistadest ja nende kasutusoskus viib autori sihile. Lähtuvalt autori eesmärkidest saab ta juhendajatelt tuge analüüsioskuse, teoreetiliste viidete, praktiliste harjutuste ja inspireerivate aruteludega.

Drakadeemia kursusi on kõige pikemalt juhendanud Siret Campbell ja Mihkel Seeder. Viimasel hooajal on kursusi juhendajanud veel Jan Kaus, Henri Hütt, Kiwa, Leana Jalukse, Maarin Ektermann, Liis Sein, Helen Pärk ja teised.

Kursused toimuvad nii auditoorselt kui veebis. Samuti on Drakadeemias videokursused, millele on osalejal ligipääs talle sobival ajal talle sobivas kohas.

Täpsem info kursuste kohta aadressil kool.drakadeemia.ee.