Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Jaime Lobato ja Inês Nêvesi ettekanne inimkeha salajasse maailma eˉlektroni stuudios

27.01.2022 13:57

Laupäeval, 29. jaanuaril 2022 kell 19:00 toimub eˉlektroni stuudios aadressil Kopli 27 kunstnike Jaime Lobato ja Inês Nêvesi eksperimentaalkoostöö "BIOeˉlektron" ettekandmine. 

e⁻lektroni ja TLU HCI labori STARTS.EE residentuuri programmi eesmärk on võimaldada koostöövorme, kus kunstnik ja teadlane töötavad koos mõne nähtuse kallal, olles juhitud uudishimust ning inspireeritud vahetustest, mis ületavad nende kahe domeeni piire. Haime ja Inêsi residentuuri põhifookuses on, kuidas kasutada bioloogilisi signaale heli ja visuaali loomeks, võttes aluseks kehalise liikumise. Nad esitavad kaks lühietendust kasutades elektrokardio- ja elektromüograafiat. Kehaline liikumine mõjutab südame ja lihaste tegevust ning neid mõõtes ja "visualiseerides" lasevad kunstnikud meil piiluda inimkeha salajasse maailma. 

1780. aastal avastasid teadlased Luigi ja Lucia Galvani bioelektromagnetismi. Tegemist on suunaga, mis uurib lihaste ja südame poolt tekitatavaid elektrisignaale. Kombineerides bioloogilise data kunstilise interpretatsiooniga üritavad kunstnikud haarata meid maailma, mis avaldub inimkeha kvantitatiivsetes ning kvalitatiivsetes keerukustes. Nende etendused kanduvad nii-öelda andmepõhise kunsti traditsioonidest, mille protsessid võivad olla küll komplekssed kuid tulemus vaatamata sellele poeetiline. 

Inês Nêves on Portugalist pärit Tallinnas baseeruv kommunikatsiooni disaini, tekstiili ja tantsu taustaga kunstnik ning kuraator.

Jaime Lobato on Mehhikost pärit teadlane, insener, multimeedia kunstnik, helilooja ja kuraator, kelle töid on esitatud ning näidatud muuseumides, galeriides ja kontserdisaalides üle maailma. Tema publikatsioone ja raamatuid on avaldatud väljaannetes Cambridge Scholars, Springer-Verlag, Taylor & Francis kui ka Mehhiko Matemaatika Seltsi poolt. Hetkel resideerub Jaime Tallinnas.

Residentuuri toetavad eˉlektron, Tallinna Ülikooli Digitehnoloogiate Instituut ja STARTS.EU

Sissepääs COVID-19 vastu vaktsineeritud ja/või haiguse läbi põdenud tõendi alusel. Kohustuslik on kanda maski. Sissepääs tasuta.
Õhtu striim toimub aadressil: https://elektron.art/experiment/bioelektron
Lisainfo: https://fb.me/e/1D1sNk4jy