Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Workshop

Autor:
Eero Epner, Juhan Ulfsak, Mart Kangro
Esietendus:
20. veebruaril 2018 Kanuti Gildi SAALis
lavastus-pic
Idee autorid, teostajad, esitajad Mart Kangro, Juhan Ulfsak, Eero Epner
Produtsent Maria Arusoo
Helikujundaja Artjom Astrov

Kuidas lüüa naela laua sisse. Kuidas õppida rääkima. Kuidas avada ust. Kuidas olla empaatiline. Kuidas õigesti tõmmata sokk jalga ning kuidas vabaneda süütunde poolt põhjustatud kannatustest. Õpetamine on miski, mis saab alguse juba embrüos ning jätkub kuni aastakümneid hetkeni, mil inimesed molekulid lagunevad olematusse. Inimeseks ei sünnita, inimeseks õpitakse. Õpitakse, kuidas teha nii, et ebamäärasest bioloogilisest rakukogumist saab inimene. Vundamendi valamine. Vannitoa puhastamine nii, et kuhugi ei jääks inetuid plekke. Hammaste pesemine õige nurga all. Armastuse väljendamine. Õige hingamine sünnitamisel ja väärikuse säilitamine suremisel. Tulge. Me teame.

Mart Kangro (1974) on vabakutseline koreograaf, lavastaja, tantsija. Ta keskendub oma töödes inimkeha ja liigutuse tähenduslikkusele teatris kui semiootilises aegruumis ning lavasituatsiooni olemuslikele küsimustele. Tema lavastusi, millest mitmed on sündinud Kanuti Gildi SAALis, on esitatud olulistel festivalidel üle kogu Euroopa rohkem kui 20 esinejana lavale ei astu (Teater NO99s ja Von Krahli Teatris, samuti Moskvas). Kangro on pälvinud oma tööde eest ridamisi auhindu ja äramärkimisi nii Eestis kui ka välismaal.

Juhan Ulfsak (1973) on näitleja ja lavastaja. Alates 1990ndatest on tema jõuline mängulaad ning kunstilised printsiibid kujundanud väga olulisel määral Eesti avangardteatri palet. Töötades Von Krahli teatris nii näitlejana kui viimastel aastatel ka lavastajana on Ulfsak lähtunud anarhismist, pungist, dekadentsist, sürrealismist ja kontseptualismist, kuid tema loodud teater on rekontekstualiseerinud ka klassikalisemat sõnateatrit. Lisaks Von Krahli Teatrile on ta näitleja ning lavastajana töötanud teistes Eesti teatrites (nt Teater NO99s) ning välismaal (Münchner Kammerspiele). Pikaajaline koostöö seob teda Kristian Smedsiga. Lavastajatena on ta lavale toonud Michel Houellebecqi, Sarah Kane'i, William Goldingu, Lars von Trieri jt tekste ja struktuure.

Eero Epner (1978) on dramaturg Teater NO99s alates teatri asutamisest 2005. aastal. Dramaturgina on ta osalenud pea 60 lavastuse juures, kirjutades sageli lavastustele ka tekste või tekstilõike. On teinud koostööd pea paarikümne lavastajaga, sh olnud korduvalt nii Kangro kui Ulfsaki lavastuste dramaturg (lisaks koostöö Tiit Ojasoo, Ene-Liis Semperi, Lauri Lagle, Veiko Õunpuu, Sebastian Nüblingi, Sebastian Hartmanni jpt-ga). Laval on Epner varem esinenud vaid korra (Mart Kangro lavastuses), kuid see ei toonud kaasa ühtegi auhinda ega äramärkimist. Epneri osalusel valminud lavastused on osalenud arvukatel festivalidel (Avignon, Wiener Festwochen jpt) rohkem kui 20 riigis.