Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Üks mees, kaks bossi

Autor:
Richard Bean
Lavastaja:
Andres Dvinjaninov
Esietendus:
Esietendus 31. oktoobril 2015 Vanemuise suures majas
lavastus-pic

Richard Beani farss kahe isanda teenrist.

Ootamatutel olukordadel põhinev farss mehest, kes on samaaegselt kahe isanda teenistuses.

Tõlge
 Kalle Hein
Lavastaja Andres Dvinjaninov (Emajõe Suveteater)
Kunstnik Riina Degtjarenko (Eesti Draamateater)
Muusikajuht Ele Sonn
Liikumisjuht Marika Aidla
Valguskujundaja Andres Sarv

Osades Andres Mähar, Marika Barabanštšikova, Piret Laurimaa, Ragne Pekarev, Priit Strandberg, Reimo Sagor, Sten Karpov, Riho Kütsar, Raivo Adlas, Peeter Volkonski, Märt Koik(Must Kast), Mihkel Kallaste (Must Kast) jt 
Ansambel Alari Piispea (kontrabass), Karl Laanekask (kitarr), Margus Tammemägi (löökpillid), Priit Strandberg (rütmikitarr), Ele Sonn (klahvpillid)


Maailma suurimaid komödiograafe, 18. sajandi itaalia teatrimehe Carlo Goldoni üks tuntumaid teoseid on "Kahe isanda teener" – pöörane sündmuste virrvarr, mille keskmes kavalpeast teener, kes satub teenima kaht isandat korraga. See komöödiaklassika kullafondi kuuluv teos on olnud korduvalt ka Eesti lavadel, viimati alles äsja Ugalas. Briti kaasaegne dramaturg Richard Bean otsustas tuua selle vana loo ajas ja ruumis pisut lähemale ning maandus 1963. aasta Brightonis. Londonis mõne aasta eest lavale jõudnud versioonist sai menuk mitmeks hooajaks.

Pole mingit lootust hakata ülevaadet andma kõigist selles loos ette tulevatest sündmustest. Ütleme vaid, et asi saab alguse kihluspeol, kuhu ootamatult sajab sisse surnuks peetud eelmine peigmehe-kandidaat. Edasises hakkavad omavahel kohti vahetama pätid ja politseinikud, teenrid ja isandad, supid ja  praed, mehed ja naised, meheriietes naised ja…  
Hingetõmbeks astub üles Eesti parim skiffle-muusika bänd.

Tegemist on klassikalise ja kireva inglise farsiga selle parimas tähenduses, mis Vanemuise laval on saanud ülienergilise ja ootamatult orgaanilise väljundi.

Mihkel Truman