Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ühendus paratamatu ületamiseks. Sada sõda üleilmse rahuni

Teater:
Autor:
Cristophe Meierhans
Lavastaja:
Cristophe Meierhans
Esietendus:
Esietendus 16. aprillil 2016
lavastus-pic
Tõlkija Margus Alver
Dramaturg Bart Capelle
Stsenograafid ja kaasautorid Holger Lindmüller, Michael Carstens
Produktsioon Hiros
Kaasproduktsioon Kaaitheater, Vooruit, BIT theatergarasjen, BUDA, Nouveau Théâtre de MontreuilK, Vaba Lava

"Ühendus paratamatu ületamiseks. Sada sõda üleilmse rahuni" kuulub Vaba Lava kuraatoriprogrammi. Lavastus on saanud algtõuke Verein Verein zur Aufhebung des Notwendigenist, tänuavaldus R. Komarnickile

Vormiliselt on selle lavastuse puhul tegemist ühise pidusöögiga, millest on kõik vaatajad kutsutud osa saama, kuid tegelikult räägib see demokraatiast. Räägib rohujuure tasandil inimestest endist: kollektiivsest vastutusest ja koostoimimisest versus inimesele loomuomasest joonest käituda isekalt ja vaid enda huvist lähtuvalt.

Ühine söömaaeg, toidu jagamine kaaslasega, loob ühistunde, ning on põhimõtteliselt heatahtlikkuse avaldus üksteise vastu. Öeldakse, et me oleme, mida me sööme – seega väljendab toit teatud mõttes ka meie eksistentsiaalseid, eetilisi, esteetilisi, majanduslikke, sotsiaalseid ning religioosseid tõekspidamisi ja eelistusi.

Etenduse ajal saavad osalejatest kogukonna liikmed, osalejad klubis nimega Verein zur Aufhebung des Notwendigen (ühendus paratamatu ületamiseks). Meie motoks on jagatud vastutus. Samas on kõigil inimestel ka oma eelistused, oma maitse ja tõekspidamised, mida nad on valmis kaitsma. Etenduse ajal muutub köök meie poliitiliseks mänguväljakuks, kus selgub, mis tegelikult kellelegi maitseb.

Christophe Meierhans (sündinud 1977. a. Šveitsis) on Brüsselis töötav interdistsiplinaarne kunstnik. Hariduselt helilooja, hõlmavad tema tööd etenduskunsti, osavõtuteatrit, videoinstallatsioone, lühifilme ja muusikat. Eelkõige huvitab Meierhansi töötamine avalikus ruumis ja avaliku ruumiga. Ta uurib erinevaid igapäevaellu sekkumise võimalusi, mida kunst võiks pakkuda. Meierhans manipuleerib inimeste sotsiaalsete harjumuste ja tavapäraste kokkulepetega. Oma töödega soovib ta esitada küsimusi normide ja konventsioonide kohta; ta segab kontekste ja paneb vaataja vastamisi veidrusega, justkui “vale” kohaga, tekitades intrigeerivaid situatsioone.

NB! Kallid teatrikülastajad! Palun tulge etendusele näljastena, sest Teid ootab ees kulinaarne retk!

Pärast esietendus 16. aprillil vestlus trupiga.