Näidenditelaenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.
Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!
Kasuta sisselogimiseks parooli
See the latest info of Estonian theatre
Autor ja lavastaja Kalev Kudu
Laval KUDU (sõna, tiibeti kellad, kõlakauss), MARTIINI (elektroonilised instrumendid)
nullteatri lavastus on pühendatud luuletaja, näitleja ja lavastaja Juhan Viidingu 75. sünniaastapäevale, mis oli mullu 1. juunil.
Samas on lavastus ka hommage klassikalisele kitarristile ja pedagoogile Kuldar Kudule (1965-2005), kellega koos tegi Kalev Kudu 1998. aasta lavastuse Üdi ja Viidingu loomingust "Ma naeran, et ma nutan".
2023. aastal mängis KUDU koos klassikalise kitarristi Siim Kartauga lavastust "Üdi ja Viiding. Kõned sisemaal". Nüüdne nullteatri lavastus, kuhu on lisatud ka uusi tekste, on sündinud koostöös MARTIINIGA, elektroonilise ja eksperimentaalse muusikuga, ning kaldub klassikalisest ülesehitusest ja sisust pigem sürrealistlikusse ja kohati ka absurdi.
Lavastuse põhistruktuur on säilinud. Tekste on nii Jüri Üdi kui Juhan Viidingu loomingust ning etenduse jooksul on võimalik tajuda üleminekuid Jüri Üdi maailmast Juhan Viidingu omaks ja vastupidi.
Kava on üles ehitatud nullteatri "stiilis": inimese rännakuna oma "sisemaale" oma loomuseni jõudmisena või ka vaikuse ja rahuni või ka null-seisundini jõudmisena.
KUDU on kutselise teatrimehena tegutsenud 1989. aastast alates ja seda peamiselt Tartus. Olnud kolme teatri asutaja, millest kaks tegutsevad (Tartu Üliõpilasteater 1999. aastast ja nullteater 1992. aastast). Alustanud näitlejana ja tasapisi kujunenud pigem lavastajaks ja produtsendiks, ehkki pole ka näitlemist jätnud, olles nullteatri Visnapuu surmamängudes ("Endspiel. H. Visnapuu viimased päevad New Yorgis") ning Viidingu projektides püünel.
Kokku on KUDU välja toonud ligi 70 lavastust (k.a. Moskvas, Minskis, Belgias, Gruusias, Lätis ja Soomes). On toonud esmakordselt Eesti teatriskeenele autoreid nagu A. Vvedenski, D. Harms. M. Heinsaar, S. Kane, P. Prjaško, J. Ehlvest jt.
KUDU pedagoogitöö tulemusel töötavad ligi 20 tema endist õpilast-näitlejat Eesti teatrites ja filmis.
MARTIINI on alates 1990ndate keskpaigast tegev audiovisuaal- ja helikunsti vallas, alustades loomingulises ühenduses NE! ja sooloprojektiga Muutuvkoosseis. Läbi aja osalenud Tartu eksperimentaalkunsti skeenel, olles kaasatud ka interdistsiplinaarse rühmituse eksp tegevusse ja koos Juka Käärmanniga olnud ühenduse Arvo Kolmnurk eestvedajaks. On kujundanud lavastusi Tartu Lasteteatris ja Tartu Üliõpilasteatris ning teinud sõnalisi ülesastumisi kirjastus ;paranoia üritustel.
Alates 2023.aastast on toimunud koostöö nullteatriga.
2012. aastal andis plaadifirma Õunaviks välja MARTIINI albumi "virr-varri ähvardus". Alates 2016. aastast on ta loonud heliteoseid koostöös loomingulise ühendusega vmr (Villem Jahu, Martiini, Riho Kall), kellega loodi ka eksperimentaalse ja tava helikeele piirimail tegutsevaid loojaid ühendav Bandcampi platvorm Sünoptik, mille tulemusel on sündinud mitmeid viljakaid koostöid. Ühe ereda näitena tuleb mainida kogumik LP Vahelüli ilmumist ja esitlust Klassikaraadio "Kontserdisaalis" sarjas. Viimasel ajal osaleb Martiini kunstirühmituse Kaose Kogudus tegevuses. Andnud ka mõningaid soolokontserte.