Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

KorFest Weekend: "Arti-San"

Teater:
TLÜ BFM koreograafia
Autor:
Maarja Tosin
Lavastaja:
Maarja Tosin
Esietendus:
28. märtsil 2024 Tallinna Ülikooli BFMi Mait Agu saalis
lavastus-pic

Maarja Tosina koreograafia bakalaureuseõppe diplomilavastus

Idee autor ja looja Maarja Tosin
Kunstnik Linda Mai Kari
Helikunstnik Elis Koppel
Valguskunstnik David Truusa
DJ Maria Helena Vain
Reklaampildi ja tuuningu autor Kirke Talu
Graafiline disain plakatile Hendra Raud
Lavastuse juhendaja Maria Metsalu
Teoreetilise töö juhendaja Sille Kapper-Tiisler
Etendajad Shion Yokoo, Luisa Lõhmus, Maarja Tosin
Lavastuses kasutatakse klaasikunstniku ja disaineri Kateriin Rikkeni näituse "SÕÕM" eksponaate, samuti saab laval tutvuda transdistsiplinaarse kunstniku Kadri Liis Räägu töödega.

Lavastus "Arti-San" kutsub Sind teekonnale kolme õe kogemusest. Kolm erinevat iseloomu, kolm erinevat mütoloogiat, kolm erinevat juhtumit ja kolm karma katsumust.

Naiivsus.
Usaldus.
Lõbu ja Mõru.
Elu ja ego maskid.
Rituaalsus ja juhuslikkus.

Lavastuse pealkiri "Arti-San" viitab kokkukirjutatuna kogenud käsitöölisele või kunstnikule, kes loob kvaliteetseid ja käsitööna valmistatud esemeid. Artisanid töötavad sageli traditsiooniliste meetodite abil ning neil on sageli sügav arusaam oma käsitöövaldkonnast, olgu selleks siis klaasipuhumine, puutöö, keraamika, ehtekunst või mõni muu kunstivorm. Sõna "artisan" kasutatakse sageli ka rõhutamaks käsitööna valminud toote kõrget kvaliteeti ja individuaalset loovust.

Lahkukirjutatuna viitab "arti" jumaluse puudutamisele või nende austamisele rituaalse tseremoonia käigus. "Arti" on oluline osa hinduistlikust pühendumispraktikast ja see hõlmab palveid ja tseremoonilist liikumist.

"San" on Jaapani viisakusväljend, mida kasutatakse inimese perekonnanime või ametinime järel, et näidata lugupidamist ja viisakust.

Lavastusprotsessis on põhjalikult uuritud butoh-tantsu ajalugu, selle asutajate tausta ja loomingu olemust. Teoreetilises pooles on keskendutud butoh-tantsule iseloomuliku emotsionaalse intensiivsuse ja füüsilise emotsionaalsuse saavutamisele. Lavastuse käigus on lavastaja sukeldunud Butoh tantsu maailma, integreerides selle enda kunstilisse väljendusse ja loomingusse. Ta on võtnud omaks butoh'i esteetika ja filosoofia, luues seeläbi oma unikaalse butoh'i stiili ja lähenemise.

NB! Lavastuses kasutatakse valgust ning heli, mis tekitavad tundlikkust.

Lavastaja tänab kogu südamest lavastuse sponsoreid ja suurimaid abilisi: Merle Tosin, Diana Tuulik, Kateriin Rikken, Kadri Liis Rääk, Elis Koppel, Kirke Talu, Hendra Raud, Linda Mai Kari, Ksenia Verbeštšuk, David Truusa, Markus Monak, Kristin Kalam, Roosmarii Sarapuu, Amanda Tender, Henri Tuulik, Maria Metsalu, Sille Kapper-Tiisler, Oksana Tralla, Punane Uuskasutuskeskus, Mustamäe Uuskasutuskeskus, Liisa Kanemägi, Nele Sooväli, Hanna Marrandi, Viktoria Kuusk, Piret Sigus, Kai Lauri, Irina Oksner, Martin Vuks, Mann Mariliin Kindsiko, Hanna Korsar, Triin Tross ja Aya Ko.