Teatrisuvi 2021

Teatrisuvi 2021

ESIETENDUSED 1. juunist 31. augustini 2021
NB! Nimekiri täieneb jooksvalt


Juuni

ESIETENDUSED 

1. VI "Läbi linna: Karlova" lavastaja Jaanika Tammaru, MTÜ ProTheMus rännaklavastus Tartus Karlovas 

1. VI "UITKEHA" koreograaf-lavastaja Joanna Kalm, Eesti Tantsuagentuuri kaasproduktsioon Sakala 3 teatrimajas 

2. VI PREMIERE'21: "Põlemine"/"Love me Tinder" lavastajad-koreograafid Ingrid Mugu / Allar Valge, Sõltumatu Tantsu Laval  

3. VI CPPM Manifestal "Seis, näita end!" lavastaja Ragnar Uustal, EMTA black boxis

4. VI CPPM Manifestval "Tiny Home Productions Presents: Suurem kui elu" lavastaja Liisa Saaremäel, Paljassaare garaažilinnakus aadressil Laevastiku 5

5. VI CPPM Manifestal "Tüdruku peen ise teadlikkus" lavastaja Martina Georgina, ARS Kunstilinnakus 

5. VI "Mäletan / Ei mäleta" lavastaja Laur Kaunissaare, Kanuti Gildi SAALi kaasproduktsioon Tallinnas aadressil Tõnismägi 16/1. 

5. VI Lille, Põldma "Teises toas" lavastaja Mari-Liis Lill, Eesti Noorsooteatri ovaalsaalis ja proovisaalis 

5. VI "Minu Narva – Моя Нарва" lavastaja Katrin Nielsen, Vaba Lava ja Eesti Teatri- ja Draamahariduse Selts Vaba Lava Narva teatrikeskuses 

9. VI Tammsaare, Palu "Indrek ja heledad hääled" lavastaja Tiit Palu, Pärnu Suveteater Kurgjal C. R. Jakobsoni talumuuseumis 

9. VI CPPM Manifestal "Keha, kus elada" lavastaja Seren Oroszvary, kuskil majas Tallinnas 

10. VI Parbuse "Lõõtsajumal" lavastaja Ivo Eensalu, Lutsu Teater Põlvamaal Lutsu külaplatsil  

11. VI Nothombi "Sinihabe" lavastaja Margo Teder, MTÜ Üks Kuubis Hüüru mõisas 

11. VI Kivirähki "Talupojad tantsivad prillid ees" lavastaja Hendrik Toompere, Eesti Draamateater Viinistu katlamajas 

12. VI "Paide sümfoonia" Paide Teatri trupp koos paidelastega, Paide Muusika- ja Teatrimajas 

12. VI Treieri "Ja kui nad surnud ei ole ..." lavastaja Märt Treier, MTÜ Tähetund Jõgeva kultuurikeskuses

13. VI CPPM Manifestal "Mesilase asi" lavastaja Iveta Pole, Kanuti Gildi SAALis 

15. VI CPPM Manifestval "Läbi kukkumine" koreograaf-lavastaja Keithy Kuuspu, Sõltumatu Tantsu Lava Telliskivi Loomelinnaku Rohelises saalis 

16. VI "Aucassin ja Nicolette" lavastaja Maria Peterson, Theatrum ja VHK Teatrikooli XXIII lend Dominiiklaste kloostri siseõues, Katariina kirikus ja Padise kloostri õuel 

17. VI Kangro, Epneri, trupi "Täna õhtul Lorem Ipsum" lavastaja Mart Kangro, Von Krahli Teatris  

18. VI Tammsaare "Põrgupõhja uus Wanapagan" lavastaja Kaili Viidas, Endla teater Pärnus Fortumi katlamajas 

18. VI Tammsaare "Kuningal on külm" lavastajad Katrin Pärn ja Janek Savolainen, LendTeater Elva Suvelaval

18. VI Matšenene "Aeglane hingamine" lavastaja Eduard Tee, MTÜ Teater N Vene Kultuurikeskuse väikeses saalis  

18. VI "Ravel:Ravel. "Laps ja lummutised" / "Hane-ema"" lavastajad Mart Kampus / Renate Keerd, lühiteoste õhtu Rahvusooper Estonia teatrisaalis 

25. VI "Kalevipoja vägiteod ehk Missa sööd, et sa nii tugev oled" lavastajad Haide Männamäe ja Toomas Tross, Piip ja Tuut Teater Kääpal Kalevipoja Koja õuel 

26. VI "Liikuv koda" lavastaja Kaspar Aus, Eesti Tantsuagantuuris ja Kopli liinide rohealal

26. VI Orwelli "1984" lavastaja Karl Laumets, Vanemuise teater Tartu Kammivabriku sündmuskeskuses 

28. VI "Tähesülem" lavastaja Heili Lindepuu, ILIEH teater Tartu linna päeval Toomkiriku varemetes 

29. VI Ooperisümbioos: "Jevgeni Onegin" lavastaja Kaili Viidas, Endla teater Tartu linna päeval Athena keskuses 

29. VI Ooperisümbioos: "La Traviata" lavastajad Anti Kobin ja Taavi Tõnisson, Eesti Noorsooteater Tartu linna päeval Eesti Rahva Muuseumis 

29. VI Ooperisümbioos: "Rinaldo" lavastajad Urmas Lennuk ja Robin Täpp, Rakvere Teater Tartu linna päeval Tartu Ülikooli loodusmuuseumis

29. VI Ooperisümbioos: "Carmen" lavastaja Maria Peterson, Theatrum Tartu linna päeval Tartu Ülikooli aulas 

 

FESTIVALID 

17. juunini Tallinnas CPPM Manifestal 
2.–29. juunini Tallinnas Sõltumatu Tantsu Festival 
10.–20. juunini Tallinnas reSIDEntuur residenTUUR 

--------------------------------------------------------------------------------

Juuli

ESIETENDUSED

1. VII Vilepi "Unemati udujutt" lavastaja Veikko Täär, Lutsu Teater Põlvamaal Lutsu külaplatsil 

5. VII "Nuta või naera" lavastaja Henrik Normann, Komöödiateater üle Eesti
  
6. VII "Läbi kõigi elude ma otsin sind ..." lavastaja Damir Salimzianov, R.A.A.A.M. Tõstamaa mõisas 

8. VII Tabori "... ja Margus Nõukogude armeest", SKENE Katus Kunstile Kärdla sadama Yachts-Service ellingus 

8. VII Võrno "Eramaa" lavastaja Anti Reinthal, Pärnumaal Pootsi veinimõisas 

8. VII Palu "Kuldrannake" lavastaja Tiit Palu, Pärnu Suveteater Pärnu Jahtklubi purjekakuuris 

9. VII Galcerani "Grönholmi meetod" lavastaja Allan Kress, Tammsaare Teater ja Salme Teater Tallinnas Von Glehni teatrimajas 

9. VII Rannamaa "Kasuema" lavastaja Andres Dvinjaninov, Emajõe Suveteater Tartus Staadioni 48 pargis 

10. VII Jalasto "Naine Salamandri tähtkujust" lavastaja Madis Kalmet, Jäneda Pullitalliteatris
 
14. VII Hargla "Nõid" lavastaja Anne Velt, Ajateater Ohtu mõisa tallihoones 

14. VII Reinausi "Nõidkapteni needus" lavastaja Anti Reinthal, Pärnumaal Pootsi veinimõisas 

15. VII "Valge põder" lavastaja Renee Nõmmik, Fine5 Tantsuteater KUMU kunstimuuseumi sisehoovis

15. VII Bergmani "Stseenid ühest abielust" lavastajad Kristjan Suits & Mehis Pihla, SKENE Katus Kunstile Pärnumaal Jaanihanso siidrivabrikus 

15. VII Kriguli, Möldri "Ookean" lavastaja Ran Arthur Braun, Tallinn Sinfonia Tallinna kruiisisadama alal Linnahalli ja A-terminali vahel

15. VII Varblase "Kuldõun puukausis" lavastaja Janek Varblas, MTÜ Torma Kultuur Jõgevamaal Torma ringtallis 

16. VII Aule "Üksikud heledad laigud" lavastaja Erki Aule, Oma Lava Lääne-Nigula vallas Ants Laikmaa majamuuseumi õuel 

17. VII Lobe "Vanaema õunapuu otsas" lavastaja Marko Mäesaar, Teatribuss Tartu Mänguasjamuuseumi Teatri Kodu sisehoovis 

17. VII "Olen alati siin" lavastajad Kärt Tõnisson ja Triin Reemann, Sõltumatu Tantsu Lava kaasproduktsioon Haapsalus Iloni Imedemaa hoovis 

18. VII Mayenburgi "BÄNG" lavastaja Priit Võigemast, Nargenfestival Naissaarel Omari küünis 

18. VII Hnathi "Ujuja" lavastaja Märt Pius, SKENE Katus Kunstile Sakala 3 teatrimajas 

20. VII Põldma, Enno "Kadunud kodu" lavastajad Margus Kasterpalu ja Priit Põldma, Saueaugu Teatritalus  

23. VII Landbergi, Piigi "Pidu katku ajal" lavastaja Birgit Landberg, Must Kast Põlvamaal Eesti Maantemuuseumi õuel 

23. VII Mälgu "Tson Lemberi uus elu" lavastaja Jaanus Nuutre, Teater Nuutrum Lahemaa rahvuspargi lähistel Eisma sadama paadikuuris 

23. VII Becketti "Godot'd uutõn" lavastaja Taago Tubin, MTÜ Müüdud Naer Võrumaal Navi külas Tamme talu küünis  

23. VII Kordemetsa "Kihnu Jenka" lavastaja Gerda Kordemets, Vana Baskini Teater üle Eesti  

29. VII Hargla "Trimmerdaja surm" lavastaja Peeter Tammearu, Kuressaare Teater Taritu rahvamaja õuel 

30. VII Epneri, Karja "Põlevkiviõli" lavastaja Elar Vahter, MTÜ Askele Loovuskeskuse rännaklavastus Kiviõli Keemiatööstuses 

31. VII Afanasjevi, Põllu "Serafima+Bogdan" lavastaja Ivar Põllu, Tartu Uus Teater Kolkja külas Peipsiveerel 

31. VII Vananurme, Lennuki "Petserimaa igatsus" lavastaja Helena Kesonen, MTÜ Taarka Pärimusteater Säpina külas Heina küünis 

FESTIVALID

1.–4. juulini Haapsalus Tšaikovski festival 
5.–23. juulini Viljandis Notafe  
20.–25. juulini Kuressaares Saaremaa ooperipäevad 

--------------------------------------------------------------------------------

August

ESIETENDUSED 

5. VIII Wimbergi "Maakas" lavastaja Peep Maasik, Temufi Olustvere mõisa tallihoovis 

5. VIII Ehala, Kappeli, Nõgisto, Volkonski, Trumani "Johnny" lavastaja Ain Mäeots, Tartu Laululaval 

9. VIII Kureitšiku "Valgevenemaa 2020" lavastajad Artjom Garejev ja Viktor Marvin, Vene Teatri väikeses saalis.  

11. VIII Kivirähki "Liblikas" lavastaja Üllar Saaremäe, Lääne-Virumaal Loodi kuivatis 

11. VIII "Vabalt peetavate kanade munad" lavastaja Markus H. Ilves, Tallinnas Polymeri Voyadzeris aadressil Ülase 16. 

11. VIII "Püstijalukomöödia Triigi eri", Kinoteater Saaremaal Triigi Filharmoonia teatri- ja kontserdilaval 

14. VIII Rekkori "Sitsi Silentium" lavastaja Helen Rekkor, Teatriühendus Misanzen Tallinnas Balti manufaktuuris 

14. VIII Vegesacki, Moppeli, Laumetsa "Balti tragöödia" lavastaja Karl Laumets, Tallinna Linnateater Salme kultuurikeskuse suurel laval 

17. VIII Tammsaare "Pikad sammud" lavastaja Aksel Ojari, Piip ja Tuut Mängumajas 

19. VIII Ostrovski "Tarkpea" lavastaja Georgi Kutlis, Vene Teatri suures saalis 

19. VIII Lehári "Lõbus lesk" lavastaja André Heller-Lopes, Rahvusooper Estonia teatrisaalis 

19. VIII Hargla "Viirastus" lavastaja Margo Teder, Haapsalu Piiskopilinnuses 

21. VIII Põldma "Haige mäger" lavastaja Ringo Ramul, Kinoteater Tartu Uues Teatris 

25. VIII Mrožeki "MROŽEK" lavastajad Viktor Marvin ja Dmitri Kosjakov, Vene Teatri väikeses saalis 

27. VIII Švartsi, Neuhausi "Tavaline ime" lavastaja Eili Neuhaus, Rakvere Teatri suures saalis
 
FESTIVALID

4.–25. augustini Tallinnas Von Krahli "Etendused publikuga!"
11.–15. augustini Rakveres Kellerteatri "Virumaa värinad" 
12.–29. augustini Tallinnas SAAL Biennaal 
13.–15. augustini Pärnus Augustiunetus 
17.–21. augustini Narvas Vabaduse teatrifestival 
18.–21. augustini Tartus Linnafestival UIT 


Päisefoto autor: Marc Held 


Täppisotsing
September 2021
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman