28. veebruaril astub CPPMi loengusarjas üles kunstnik Marco Donnarumma
25.02.2025 13:53

Reedel, 28. veebruaril 2025 astub loengusarjas "CPPM LOENG" üles meedia-, heli- ja etenduskunstnik Marco Donnarumma. Loeng toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia black box'is algusega kell 19.00. Sissepääs on kõigile huvilistele tasuta, ent osalemiseks palutakse end Piletikeskuse vahendusel registreerida.
"CPPM LOENG" on uus loengusari, kus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kaasaegsete etenduskunstide rahvusvahelist magistriprogrammi külastavad külaliskunstnikud räägivad oma loomingust, pedagoogikast ja tutvustavad hetkel käimasolevaid projekte. See on harukordne võimalus heita pilk maailmas kõrgelt hinnatud ja tunnustatud etenduskunstnike loomemaailma.
Marco Donnarumma on 1984. aastal Itaalias Napolis sündinud ning praegu Berliinis elav ja töötav meedia-, heli- ja etenduskunstnik, leiutaja ja teoreetik. Ta on trupi Fronte Vacuo kaasasutaja ning Dadubi helilooja, produtsent ja muusik.
Donnarumma loob kogemuse piiride uurimiseks tehnoloogilisi kehasid, mille eesmärk on esile kutsuda resonantseid esteetilisi kohtumisi, kus uuritakse, kuidas ühiskondlikud jõud inimkeha reguleerivad. Täiskasvanueas tekkinud kuulmislangus on seda lähenemist ainult süvendanud.
Donnarumma transdistsiplinaarne praktika ühendab kaasaegse etenduskunsti, uue meediakunsti ja interaktiivse arvutimuusika (soolo)lavastusteks, installatsioonideks ja filmideks, mis ei lase end kategoriseerida. Etenduskunstile ja liikumisuuringutele tuginedes ühendab ta need distsipliinid helide, valguse, robootika ja tehisintellektiga, et luua sensuaalne ja kompromissitu esteetika. Selleks leiutab ja valmistab ta käsitsi kehatehnoloogiaid – näiteks tehisintellektil põhinevad robotproteesid ja biofüüsilised muusikariistad, mis uurivad sisekaemuslikke suhtlusvorme ja loovad muusikat inimkeha helidest. Tema loomeprotsessi keskmes on sageli tihe koostöö teaduslaboratooriumidega.
Pildil Marco Donnarumma. Foto: Ugo Dalla Porta