Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti teatristatistika 2011

02.09.2012 18:09

Teatristatistika on jõudnud oma kaheksanda kogumikuni ja koosneb kolmest alajaotusest: repertuaaristatistika, etendustegevuse ja külastatavuse statistika ning majandusstatistika. Statistilised andmed on kogutud kalendriaasta, mitte teatritegevusele tavapärase teatrihooaja lõikes.

Käesolevas väljaandes osaleb 34 etendusasutust, lisandunud on Cabaret Rhizome, Miksteater, Monoteater ja Teoteater ning taas on statistika ülevaatega ühinenud Varius ja Kell Kümme. Trükise alguses on eraldi välja toodud lühiülevaated teatrite kaupa. Tabelites on teatrite järjekorra aluseks etendusasutuse liik omandivormi järgi, seejärel püsitrupi ja kodusaali olemasolu ning žanrid (sõna-, muusika- või tantsuteater). Kogumiku lisades on ära toodud teatrite uuslavastuste ja kogu 2011. aasta repertuaari koondnimekiri, toimunud festivalid ja
suvehooaja lavastused ning Eesti Harrastusteatrite Liidu esimehe Kristiina Oomeri koostatud koondülevaade harrastusteatrite tegevusest 2011. aastal.

Käesoleva statistikatrükise erinevuseks on muutused lavastusliikides. Seni „muu” lavastusliigi alla paigutunud lavastused vajasid täpsustamist ning samuti ei olnud õiglane eristada lastele mõeldud sõna-, muusika- ja tantsulavastusi samaliigilistest lavastustest täiskasvanutele. Seetõttu ongi käesolevast kogumikust alates lisandunud uued lavastusliigid ning puuduvad lastelavastused. Väikelastele ja lastele mõeldud lavastused on nüüdsest leitavad sihtrühmade järgi, lastelavastus puudub lavastusliigina. Uute lavastusliikidena on statistikas nuku- ja objektiteatri lavastused, mitmeliigilavastused ning tsirkus.

2011. aasta statistilistele andmetele tuginevate artiklite autoriteks on Heidi Aadma, Hedi-Liis Toome ja Toomas Peterson.

"Eesti teatristatistika 2011" väljaandja on Eesti Teatri Agentuur (2012) ja koostööpartneriteks kultuuriministeerium ja Eesti teatrid.