Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Eesti teatristatistika 2009

02.09.2010 17:58

Teatristatistika on jõudnud oma kuuenda kogumikuni. Statistika väljaandja on Eesti Teatri Agentuur ning koostööpartneriteks Kultuuriministeerium ja Eesti teatrid.

„Eesti teatristatistika 2009” koondab ühtede kaante vahel teatritegevuse erinevad tahud, koosnedes kolmest peatükist: repertuaaristatistika, etendustegevuse ja külastatavuse statistika ning majandusstatistika. Statistilised andmed on kogutud kalendriaasta, mitte teatritegevusele tavapärase teatrihooaja lõikes. Kogumikus on ära toodud teatrite uuslavastuste ja kogu 2009. aasta repertuaari koondnimekiri, samuti on lisatud lühikesed tutvustused teatrite kohta.

Käesolevas väljaandes osaleb 28 etendusasutust, lisandunud on PolygonTeater, Tartu Uus Teater ja Viljandi Nukuteater. Tabelites on muutunud teatrite järjekord — nüüdsest on esmaseks aluseks etendusasutuse liik omandivormi järgi, seejärel žanrid (sõna-, muusika- või tantsuteater) ning püsitrupi ja kodusaali olemasolu. Põhiliselt keskendub statistikakogumik üksnes kutselise teatri tegevusele. Lisana on kogumiku lõpus Eesti Harrastusteatrite Liidu esimehe Kristiina Oomeri koostatud koondülevaade harrastusteatrite tegevusest.

Käesoleva statistikatrükise juhatab sisse Eesti Etendusasutuste Liidu tegevjuhi Kristiina Reidolvi ringvaade 2009. aasta majandusnumbritele.

Väljaandja: Eesti Teatri Agentuur, 2010.