Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Endla Teater

Aadress:
Pärnu, 80010, Keskväljak 1
E-mail:
Koduleht:
lavastus-pic
Endla Teater on traditsiooniline riiklik repertuaariteater, pakkudes lavastusi alates maailmaklassikast kuni tänapäeva algupäraste näitemängudeni. Pidevalt on mängukavas olnud ka muusikalid ja lauludega rahvatükid. Endla eripäraks on 1968. aastal algatatud suvine hooaeg, kus mängitakse statsionaaris Pärnu puhkajatele. Viimaste aastate jooksul on Endla teinud ka spetsiaalseid suviseid vabaõhulavastusi, näiteks Reiu jõekäärus, Kurgja talumuuseumis ning Pärnu keskusesse rajatud teatrilinnakus.

Teatrit on Pärnus tehtud aastast 1875, alguses laulu- ja näitemänguseltsis Endla ning kutselise teatrina 1911. aastast, kui valmis juugendstiilis teatrihoone kesklinnas. Endla rõdult kuulutati I maailmasõja keerises välja Eesti Vabariik. II maailmasõja lõpus sai maja tugevasti kannatada ning varemed õhati 1961.a märtsis. 1967. aastal valmis uus teatrimaja. 2001. aasta lõpuks läbis maja põhjaliku moderniseerimis- ja renoveerimiskuuri ning avati taas pidulikult sama aasta 8. detsembril. Uue näo saanud teatrihoones on 572-kohaline suur saal ja black box nimega Küün, kuhu mahub kuni 150 vaatajat. Aastas annab teater ligi 330 etendust, millest ligikaudu 280 statsionaaris.

Endla kunstiline juht on Ingomar Vihmar ja teatrijuht Roland Leesment. Teatri näitetruppi kuulub üle kahekümne näitleja ja kaks lavastajat.
 

Järgmised etendused