Lastekultuuri seminar "Kes vastutab lapse kultuurikogemuse eest õppeasutustes?" 5. märtsil

ASSITEJ Eesti Keskus ja NAKS festival kutsuvad lastekultuuri seminarile "Kes vastutab lapse kultuurikogemuse eest õppeasutustes?", mis toimub 5. märtsil 2021 kell 9.30-18.00 Eesti Noorsooteatri ovaalsaalis või veebiülekande teel.

Seminari eesmärk on avada diskussioon lastele suunatud kultuuri teemal. Millist kultuurielamust ning kui suures mahus peaks pakkuma lastele nende õppekeskkonnas ja kelle poolt peaks see olema koordineeritud?

Seminar on suunatud haridustöötajatele, kultuuri- ja kunstitegijatele, ajakirjanikele ning otsustajatele. Seminar tutvustab ka lühidalt naaberriikides juba käimasolevaid programme ja tavasid. Eraldi fookuses on Läti ja Norra kogemused selles valdkonnas. Seminari juhib ja modereerib ASSITEJ Eesti Keskuse liige ja Riigikogu kultuurikomisjoni liige Eduard Odinets.

Kohtade arv on piiratud! Seminari on võimalik jälgida ka veebi vahendusel, mida kannab üle ASSITEJ Eesti Keskus koos Piip ja Tuut Teatriga. Registreerimine kohapeale ja veebiülekandele: naksfestival@gmail.com

"Lapseeas kogetu jätab jälje kogu eluks" Kaido Rannik, Miksteatri näitleja ja lavastaja

Ajakava ja esinejad:

9.30 Päevajuhi sissejuhatus ja tervitussõnad

9.40 Draamaharidusest koolides. Teatrikunst õppekava osana.

Katrin Nielsen, TÜ VKA rakendusteatri õppejõud, "Teater kui õpikeskkond; mida pakub teatrikunst õppimisele"

Kärt Tomingas, näitleja, laulja, teatripedagoog, loovuse kaudu õppimisest Gaia kooli näitel

10.40 Mobiilsed kunstid, praktikud

Kas ja mil määral on võimalik viia kultuuri ja kunsti lasteaedadesse ja kooli? Millised on senised praktikad? 

10.40 Näitekunst: Teater Sõber, Priit Öövel

11.00 Näitekunst: Eesti Noorsooteater Joonas Tartu

11.20 ZUGA Ühendatud Tantsijate SIRUTUS ja väike paus (20 min)

11.40 Tants: ZUGA Ühendatud Tantsijad, Tiina Mölder

12.00 Kaasaegne tsirkus: Folie Tsirkusekool, Terje Bernardt

12.20 Muusika: Kooli- ja lasteaiakontserdid, Ülle Lehtmäe, Eesti Kontsert

12.40 Kirjandus, kujutav kunst: "Kas laps loeb?" + "näitus kohvris", Triin Soone,  Lastekirjanduse Keskus. 

13.00 LÕUNAPAUS (Eesti Noorsooteatri kohvikus)

14.00 Piiriülesed praktikad, ZOOM-i vahendusel:

Norra KULTUURI SELJAKOTT, Ragnhild Tronstad, Kulturtanken

Läti KULTUURI SELJAKOTT, Jānis Znotiņš, Assitej Latvia, juhatuse liige

15.00 Laste ja noorte kultuurikogemus Kultuuriministeeriumi pilgu läbi täna ja tulevikus, Kultuuriministeeriumi teatrinõunik Katre Väli

15.30 ZUGA SIRUTUS (10 min)

15.40 Laste ja noorte kultuurikogemus Haridus- ja Teadusministeeriumi pilgu läbi täna ja tulevikus, Hele Liiv-Tellmann ja Inge Raudsepp, mõtestades kultuuri- ja väärtuspädevust, Kultuuriline identiteet riiklikes õppekavades

16.15 - 17.45 ÜMARLAUD

Seminari võtab kokku ümarlaud, kus osalevad lisaks ettekannete tegijatele ka Margit Salmar Rahvakultuuri Keskusest, noortesaate NOVA saatejuht, õpilane Paula Rits, kultuuriajakirjanik Keiu Virro, õpetajate esindaja Kaarli Koolist Lea Krall, Klassiõpetajate Liit, Piret Jõul ja Lasteaednike Liit, Mairi Perman lasteaiast Kullatera.

17.45 Päevajuhi kokkuvõte

18.30 on kõigil seminari osalejatel võimalus võtta osa IMPROTEATER IMPEERIUM etendusest "Kujutluse võim". 

Seminaril kohapeal osalejatele tasuta, vajalik eelregistreerimine: naksfestival@gmail.com

Korraldaja: ASSITEJ Eesti Keskus
Toetajad: Tallinna Haridusamet, Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvakultuuri Keskus
Seminar toimub rahvusvahelise noore vaataja teatrifestivali NAKS raames.
Vastutav korraldaja: Marek Demjanov, 5058876, marek@piipjatuut.ee


Täppisotsing
Märts 2021
E T K N R L P
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman