Teatrisuvi 2020

SUVEKUUDE MÄNGUKAVA
NB! Nimekiri täieneb jooksvalt

Parasjagu kehtivate reeglite ja piirangute kohta saab täpsemalt lugeda SIIT. 

Juuni

ESIETENDUSED 

13. VI Cocteau "Inimese hääl" lavastaja Kristjan Suits, Tallinna Linnateater Lavaaugus ja otseülekandena portaalis elisastage.ee. 

22. VI Audiorännak "Labürint" lavastajad ja autorid Jan Teevet, Kirill Havanski ja Joosep Uus, Paide Teater veebis.  

VEEL MÄNGITAKSE

11. VI "Parimad palad" autor ja lavastaja Indrek Taalmaa, Nõmmel Paju Villas. 

17. VI–19. VIII "Maal, mis tantsib", Goltsman Ballett kinos Helios. 

27. VI "Baariteraapia", autorid ja lavastajad Mart Müürisepp ja Kaisa Selde, Paide Vallime Ajakeskuse suverestoranis. 

--------------------------------------------------------------------------------
 
Juuli 

ESIETENDUSED 

1. VII Kordemets "Elevandi kõrts" lavastaja Gerda Kordemets, Vana Baskini Teater Lääne-Virumaal Jäneda Pullitalliteatris. 
 
1. VII "Romeo & Julia #5" lavastajad ja autorid Taavet Jansen, Andres Tenusaar, Hendrik Kaljujärv, Henri Hütt, Mailiis Laur, Rommi Ruttas, Aleksander Väljamäe, Maike Lond ja Kaie Olmre, eˉlektroni ja Kanuti Gildi SAALi kaasproduktsioon Rakvere teatri suures saalis festivalil Baltoscandal. 

1. VII "K O O S" lavastajad ja autorid Anatoli Tafitšuk ja Emer Värk, Rakvere teatri kinos festivalil Baltoscandal. 

1. VII "Planet Alexithymia" lavastaja ja autor Karl Saks, Kanuti Gildi SAALi ja eˉlektroni kaasproduktsioon Rakvere teatri väikeses saalis festivalil Baltoscandal. 

1. VII "TEKHNE" lavastaja ja autor Sveta Grigorjeva, Rakveres Rahu Hallis festivalil Baltoscandal. 

2. VII "Sinust saab tantsija!" lavastaja ja autor Liis Vares, Sõltumatu Tantsu Lava Rakvere teatri proovisaalis festivalil Baltoscandal. 

2. VII "Sada sekundit südaööni" lavastaja Kaija M Kalvet, Must Kast Tallinnas Ülemiste City's aadressil Sepapaja 10 Tallinn Biennaali raames. 

3. VII "Stendhali sündroom" lavastaja ja autor Karl Koppelmaa, Teater KELM Rakvere teatri kinos festivalil Baltoscandal.
 
3. VII "Alibi" lavastaja ja autor Andres Noormets koos trupiga, Rakvere teatri väikeses saalis festivalil Baltoscandal.
 
3. VII Bugavičute-Pēce "Mul oli nõbu" lavastaja Valters Sīlis, Vaba Lava Rakveres Rahu Hallis festivalil Baltoscandal. 

3. VII Reha, Kaunissaare "WhiteWash" lavastaja Jarmo Reha, Vaba Lava Rakvere Tsentrumis festivalil Baltoscandal. 

3. VII Leesalu "Agulihärrad. Sõnalis-muusikalised vested inimloomuse ainetel" lavastaja Diana Leesalu, Teater KilK Põlvamaal Mooste folgikojas. 

3. VII Mardani "Kassi-hiire mäng" lavastaja Jaak Allik, Elvas LendTeatris. 

11. VII Shaffer "Mäng" lavastaja Vahur Keller, Kellerteatris. 

15. VII Vallak, Gundars "Tema taevaliku Õnneküla potitehas" lavastaja Peep Maasik, Harjumaal Ohtu mõisa tallihoones. 
  
15. VII Visnapuu, Ots "Keisri usk" lavastaja Raivo Trass, Luunja Kultuuri- ja Vabaajakeskuses. 

16. VII Krasnogorov "Armastus mälukaotuseni" lavastaja Eero Spriit, Vana Baskini Teater Eesti eri paigus. 

18. VII Piir "Jutt jumala õige" lavastaja Jaanus Nuutre, Teater Nuutrum Lääne-Virumaal Haljala vallas Vainupea kabelis. 

24. VII Mälk "Õitsev meri" lavastaja Madis Kalmet, Kuressaare Teater Saaremaal Viki külas Mihkli talumuuseumi õuel. 

24. VII Saaremäe "Jaanituli" lavastaja Tarmo Tagamets, MTÜ Müüdud Naer Võrumaal Navi külas Tamme talus. 

30. VII "Aiapäkapikk" autor ja lavastaja Kadri Sirel, Sõltumatu Tantsu Lava (STL) Telliskivi Loomelinnakus STL-i ja Fotografiska tagahoovis. 

31. VII Kilusk "Vana klaver ehk Suusabaasis on tantsupidu" lavastaja Ain Mäeots, Põlvamaal Kiidjärve mõisapargis. 

VEEL MÄNGITAKSE
  

1.–29. VII Toksvig "Lootuskiir pimeduses" lavastaja Vilja Nyholm-Palm, Sundown Entertainment Harjumaal Rehe küünis. 

2. VII "Elu on parim meelelahutus" autor ja lavastaja Andrus Vaarik, restoranis Maikrahv.
 
2.–4. VII "Paratamatus elada ühel ajal" autor ja lavastaja Lauri Lagel, Von Krahli Teater Rakveres Spordikirikus festivalil Baltoscandal.
 
3.–4. VII "Kergem kui naine" autor ja lavastaja Kristina Norman, Kanuti Gildi SAALi kaasproduktsioon Rakvere teatri suures saalis festivalil Baltoscandal. 

3. VII–26. VIII Die Acht "Hotell laibaga" lavastaja Enn Keerd, Endla teatri suures saalis. 

3.–12. VII Kilusk "Kirvetüü" lavastaja Ain Mäeots, Vanemuise teatri suvelaval Kammivabriku sündmuskeskuses.  

4.–24. VII Raudsepp "Vedelvorst" lavastaja Ingomar Vihmar, Endla teatri suures saalis. 

7.–10. VII "Mina olin siin" autor ja lavastaja Olga Zitluhina trupiga, Fine5 Tantsuteater Kadrioru kunstimuuseumis.
 
7.–14. VII Larsson "Metsas ei kuule su karjumist keegi", Vana Baskini Teater Harjumaal Laulasmaa Spa õuel. 

9.–19. VII Tätte "Õnnelik tund" lavastaja Gerda Kordemets, Lääne-Virumaal Jäneda Pullitalliteatris.  

9. VII Normann, Jägel "Hendrik Normanni uskumatud seiklused New Yorgis" lavastaja Anne Paluver, Pärnu turuplatsil.  

9. VII–15. VIII Cooney, Chapman "Mitte praegu, kallis!" lavastaja Ingomar Vihmar, Endla teatri suures saalis. 

14.–25. VII Rannamaa "Kadri" lavastaja Andres Dvinjaninov, Emajõe Suveteater Tartus aadressil Staadioni 48. 

14. VII–23. VIII Salimzianov "Kapten Mihkel" lavastaja Damir Salimzianov, R.A.A.A.M. Eesti eri paigus. 

15. VII–12. VIII Parbus "Pimekohting" lavastaja Rednar Annus, Komöödiateater vabaõhulavadel üle Eesti.  

16. VII Kivirähk "Sinised kilesussid jalas" lavastaja Indrek Taalmaa, Tartus Hansa Hoovis.

16.–22. VII Nagibin, Lennuk, Neuhaus, Toyat "Kui seda metsa ees ei oleks" lavastaja Eili Neuhaus, Alatskivi lossis.  

17. VII Telemann "Pimpinone" lavastaja Auri Jürna, MTÜ Opera Veto Hiiumaal Soonlepa karjamõisas. 

18. VII Wolf-Ferrari "Susanna saladus" lavastaja Thomas Wiedenhofer, MTÜ Opera Veto Hiiumaal Soonlepa karjamõisas. 

18. VII–28. VIII Kivirähk, Tammsaare "Elu ja armastus" lavastaja Aare Toikka, Endla teatri suures saalis.  

19. VIII Piip ja Tuut "Loomad" lavastajad ja autorid Haide Männamäe, Toomas Tross, Piip ja Tuut Teater Haapsalus ja Vormsil. 

19. VII–30. VIII "Mamma lood ehk Hiiu eluvilosoofia" autor ja lavastaja Margus Tabor, Märjamaa vallas Luhtre turismitalus. 

20.–28. VII Nordqvist "Pettsoni ja Finduse rebasejaht" lavastaja Marko Mäesaar, Teatribuss Lääne-Virumaal Lammasmäe puhkekeskuses ja Tartus Teatri Kodu sisehoovis.

22. VII–19. VIII Gov "Oh jumal" lavastaja Mehis Pihla, Eesti Draamateater Harjumaal Viinistu kabelis. 

26. VII–19. VIII Kivirähk "Isamaa pääsukesed" lavastaja Priit Pedajas, Eesti Draamateater Harjumaal Viinistu katlamajas.   

27.–31. VII Tammsaare "Juudit" lavastaja Airat Abusakhmanov, R.A.A.A.M. Tallinnas Püha Katariina kirikus.  

30. VII–15. VIII M. J. Eisen "Sandi õnnistus" lavastaja Enor Niinemägi, Tartu Üliõpilasteater suvelavadel üle Eesti

31. VII–21. VIII Preussler "Röövel Hotzenplotz" lavastaja Mirko Rajas, NUKU teater vabaõhulavadel üle Eesti.   

--------------------------------------------------------------------------------

August

ESIETENDUSED

1. VIII Teede "Esimene armastus" lavastaja Mari-Liis Lill, Eesti Draamateater Harjumaal Viinistu seenekasvatuse siseõues. 

1. VIII Kilusk "Nagu süldikeeduvesi" lavastaja Kaili Viidas, Endla teatri suures saalis. 

2. VIII Longman "Lüpstud" lavastaja Vilja-Nyholm Palm, Sundown Entertainment Eesti eri paigus. 

7. VIII Mihkelson "Katkuhaud" lavastaja Priit Pedajas, Ugala teatri väikeses saalis. 

7. VIII Kyrö "Kõike head, vana toriseja" lavastaja Eili Neuhaus, Rakvere Teater Eesti eri paigus. 

13. VIII Shakespeare "Lõpp hea, kõik hea" lavastaja Kristjan Üksküla, VHK Teatrikooli diplomilavastus Theatrumis. 

14. VIII "Sõsara sõrmeluud" autor ja lavastaja Helen Rekkor, Teatriühendus Misanzen Tallinnas hetkel veel salastatud asukohas. 

19. VIII "Poeesia ja vägivald" lavastaja Erik Alalooga, Stuudio 98s ARSi kunstilinnakus. 

21. VIII "Õhtu Leháriga" muusikajuht Endel Nõgene, lavastaja Fabrice Gibert, Vanemuise teatri väikeses majas. 

23. VIII Vilde "Kui Anija mehed Tallinnas käisid" lavastaja Jaanus Nuutre, Piibe Teater Harjumaal Anija mõisas.

24. VIII Epner/Kangro/Ulfsak uuslavastus, autorid ja lavastajad Eero Epner, Mart Kangro ja Juhan Ulfsak, Kanuti Gildi SAALis. 

28. VIII Griškovets "Kaalud" lavastaja Tiit Palu, Sadamateatris. 

VEEL MÄNGITAKSE
 
1.–9. VIII Kivirähk "Eesti matus" lavastaja Üllar Saaremäe, Vene Teater Viimsi Vabaõhumuuseumis. 

2.–11. VIII "Praegu pole aeg armastamiseks" autor ja lavastaja Damir Salimsjanov, R.A.A.A.M. Pärnumaal Tõstamaa mõisas. 

3.–15. VIII Sven Nordqvist "Pettson ja Findus telkimas" lavastaja Marko Mäesaar, Teatribuss Tartus Teatri Kodu sisehoovis. 

3.–15. VIII Kilgas "Haapsalu legend" lavastajad Anneli Akend ja Indrek Pangsepp, Haapsalu Piiskopilinnuses 

10.–25. VIII Glattauer "Südameharjutus" lavastaja Peeter Tammearu, Tallinna Linnateatri väikeses saalis. 

11.–12. VIII Vampilov "Pardijaht" lavastaja Kamran Shahmardan, Vene Teatri väikeses saalis. 

12.–13. VIII Hübner "Müller peab lahkuma!" lavastaja Margo Teder, VAT Teater Hiiumaal Soonlepa karjamõisas. 

13.–14. VIII Fink "Käest kätte" lavastaja Anna Markova, Vene Teatri väikeses saalis. 

13.–23. VIII Holberg "Miks Jeppe joob?" lavastaja Hendrik Toompere, Rakvere Teatri väikeses majas. 

13. VIII "Kujutluse võim", Improteater Impeerium Vana-Antsla Teatriaidas. 

14.–15. VIII Kivirähk "Alias" lavastaja Aare Toikka, VAT Teater Hiiumaal Soonlepa karjamõisas. 

14.–15. VIII Christofer "See hetk" lavastaja Alo Kõrve, Tallinna Linnateatri Hobuveskis. 

14. VIII "Improteater Impeerium Indrek Hargla eksklusiivsetel tekstidel", Improteater Impeerium Vana-Antsla Teatriaidas. 

15. VIII "Romantiline komöödia", Improteater Impeerium Vana-Antsla Teatriaidas. 

15.–16. VIII Herrndorf, Koall "Goodbye, Berlin!" lavastaja Polina Solotowizki, Vene Teatri väikeses saalis. 

17.–19. VIII Schmitt "Enigma variatsioonid" lavastaja Artjom Garajev, Tallinna Linnateatri väikeses saalis. 

17.–19. VIII Vinterberg, Rukov "Kommuun" lavastaja Elmo Nüganen, Tallinna Linnateatri Põrgulaval. 

18. VIII Ungard "Kosmonautika päev" lavastaja Denis Husnijarov, Vene Teatri väikeses saalis. 

17.–31. VIII Baker "John" lavastaja Mehis Pihla, Tallinna Linnateatri Hobuveskis. 

19. VIII Dostojevski "Kuritöö ja karistus" lavastaja Igor Lõssov, Vene Teatri väikeses saalis.
 
21.–28. VIII Kļava "Daamid" lavastaja Enn Keerd, Endla teatri Küünis. 

22. VIII Fuchs "Vanuse viiskümmend varjundit" lavastaja Andres Dvinjaninov, Karlova Teatris. 

26.–27. VIII Enquist "Vihmausside elust" lavastaja Diana Leesalu, Tallinna Linnateatri Taevalaval. 

26.–27. VIII Mrožek "Tango" lavastaja Ingomar Vihmar, Endla teatri Küünis.  

26.–27. VIII Shakespeare, Mikkola "Macbeth" lavastaja Antti Mikkola, Tallinna Linnateatri Põrgulaval. 

27. VIII "Pidusöök" lavastajad ja autorid Henrik Kalmet, Paavo Piik ja Paul Piik, Endla teatri suures saalis. 

28.–29. VIII Zeller "Mineku eel" lavastaja Hendrik Toompere, Tallinna Linnateatri Taevalaval. 

29. VIII Shakespeare "Windsori lõbusad naised" lavastaja Ingomar Vihmar, Endla teatri suures saalis. 

29. VIII St Germain "Tantsutund" lavastaja Enn Keerd, Endla teatri Küünis. 


* Päisefotol: Dorothy Sebastian, Joan Crawford and Anita Page, Our Dancing Daughters (1928)


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman