Teatri aastaauhindade laureaadid 2009

Parim lavastus – "Ruja"
Libreto Tiit Ojasoo (NO99), Ene-Liis Semper (NO99), lavastaja Tiit Ojasoo, muusikajuht Erki Pehk (RO Estonia), kunstnik Ene-Liis Semper, valguskunstnik Palle Palme (Rootsi), koreograaf Marika Aidla, kontsertmeistrid Ele Sonn, Irina Oja, koormeister Piret Talts, koori kontsertmeister Marika Mägi, Tartu Noortekoori kontsertmeistrid Kadri Leppoja, Riho Leppoja. Teater Vanemuine.

Lavastaja auhind
Lembit Peterson – "Maarja kuulutamine" ja "Linn". Theatrum

Naisnäitleja auhind
Maria Peterson ja Laura Peterson – partnerluse eest Mara ja Violaine osatäitmistes lavastuses "Maarja kuulutamine". Theatrum

Meesnäitleja auhind
Marius Peterson – Sergei Basin lavastuses "Linn". Theatrum

Naiskõrvalosa auhind
Piret Laurimaa – Eleonore ja Esme (vanem) lavastuses "Rock'n'roll". Endla

Meeskõrvalosa auhind
Rain Simmul – sinjoor Capuletti lavastuses "Romeo ja Julia".
Emajõe Suveteater

Kunstniku auhind
Liisi Eelmaa – lavastuse "Mis juhtus pärast seda, kui Nora oma mehe maha oli jätnud ehk Ühiskondade toed" kujunduse eest Von Krahli Teatris.

Žürii eriaauhind
Ain Saviauk – elukutseliste ja harrastusnäitlejate tulemusliku ühtesulatamise eest lavastuses "Rasputin" Põltsamaa teatris Ellunäod.

Reet Neimari nimeline kriitikaauhind
Valle-Sten Maiste – artikkel "Mõtlema panev natsionalism" ajakirjas Teater.Muusika.Kino, nr 2, 2008.

Muusikalavastuste auhind
1. Lavastuse "Eesti meeste laulud" esituskoosseis pöörase mängulisuse ja hõrgu musitseerimise eest. Von Krahli Teater ja Nargen Opera.
2. Arvo Volmer – rahvusooperi repertuaari laiendamise ning Wagneri ooperi "Tristan ja Isolde" haarava muusikalise tõlgenduse eest.

Muusikalavastuste eriauhind
Rokkooperi "Ruja" loomingulisele kooslusele idee ja selle ajastutundliku teostuse eest.

Balletilavastuste auhind
Eve Andre – Lumivalgeke ("Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi") ning Julia ("Romeo ja Julia). Rahvusooper Estonia

Tantsulavastuste auhind.
"Faasid" – elava muusika ja koreograafia rikastav kahekõne, aktuaalse teema kunstiliselt veenev teostus ning järjepidevus oma stiili arendamisel ja järelkasvu koolitamisel. Fine5

Algupärase dramaturgia auhind
Jaan Undusk "Boulgakoff"

Sõnalavastuste muusikalise kujunduse auhind
1. Chalice – originaalmuusika lavastusele "Perikles". NO99
2. Marius Peterson – muusikaline kujundus lavastusele "Linn", "Metsik" ja Maarja kuulutamine". Theatrum

Ants Lauteri nimeline auhind
Tiina Tauraite
Margus Prangel

Priit Põldroosi nimeline auhind
Lembit Peterson

Georg Otsa nimeline auhind
Mart Madiste

Otto Hermanni nimeline auhind
Sigrid Orusaar

Rahel Olbrei nimeline auhind
Tiit Härm

Natalie Mei nimeline auhind
Ene-Liis Semper

Salme Reegi nimeline auhind
Jevgeni Ibragimov

Aleksander Kurtna nimeline auhind
Margus Alver

Karl Adra nimeline auhind
Toomas Suuman

Teatritöötaja auhind
Etendust ettevalmistavas kategoorias – Eero Ehala, NO99
Etendust teenindavas kategoorias – Rait Randoja, Vanemuine
Administratiiv-ja haldustöötaja kategooria – Tuuli Jaansen, Rakvere Teater

Kristallkingakese auhind
Sten Karpov
Uku Uusberg


Täppisotsing
August 2020
E T K N R L P
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman