Selgunud on teatrikunsti aastaauhindade nominendid

Teatrikunsti aastaauhindade nominendid 2004. aasta loominguliste saavutuste eest:

Sõnalavastuste žanris:

(Žürii: Reet Neimar-esinaine, Jaak Allik, Mari-Liis Küla, Liina Jääts, Madis Kolk, Eteri  Kekelidze, Anneli Saro).


Lavastajaauhind:

Tiit Ojasoo - "Julia" (Eesti Draamateater ) ja "Asjade seis" (EMA Kõrgem Lavakunstikool).

Jaan Tooming - "Tagasi Metuusala juurde" (EMA Kõrgem Lavakunstikool).

Hendrik Toompere - "Pidusöök" (Rakvere Teater), "Polkovnik lendab õhku" (Eesti Draamateater).

Mati Unt - "Romeo ja Julia" ("Vanemuine").


Naisnäitleja auhind:

Epp Eespäev - Ursula Loyer, "Vincent" (Tallinna Linnateater).

Piret Laurimaa - Teresa, "Vee mälu" ("Endla").

Helena Merzin -  Elizabeth Proctor, "Salemi nõiad" ("Vanemuine").

Evelin Pang - Betty Rizzo, “Grease”(Nukuteater), Tüdruk,“Latern”(Nargen Opera).

Larissa Savankova -  Anna Petrovna, “Ivanov”(Vene Draamateater).


Meesnäitleja auhind:

Alo Kõrve  - nimiosa lavastuses "Vincent" (Tallinna Linnateater).

Tõnu Oja - Mauno, "Aabitsakukk" (Eesti Draamateater).

Hendrik Toompere - Konrad Mägi, "Külmetava kunstniku portree" (R.A.A.A.M).

Tambet Tuisk -  Romeo, "Romeo ja Julia" ("Vanemuine").

Martin Veinmann - osad lavastuses "1+1" (Eesti Draamateater).


Naiskõrvalosa:

Kais Adlas - Elviira, "Suvekool" (Rakvere teater).

Kadri Lepp - Liisa, "Vend Aljoša" ("Ugala").

Pirjo Levandi - Oboe, "Orkestriproov" ( MTÜ "Kell Kümme").

Mari Lill -  Ema, "Finis nihili" (Eesti Draamateater).

Katrin Saukas - Aino Kallas, "Teatriromanss" ("Estonia").


Meeskõrvalosa:

Herardo Contreras - Šabelski,  "Ivanov" (Vene Draamateater).

Margus Prangel - Paris, vend Lorenzo, Pietro- lavastuses "Julia"; Daud, "Polkovnik lendab õhku" (mõlemad Eesti Draamateater).

Indrek Sammul  - Brideshead, "Sebastian" (Tallinna Linnateater).

Tiit Sukk - Capuletti jt.  "Julia" (Eesti Draamateater).

Tõnu Tepandi - Isa, "Suvekool" (Rakvere Teater).


Kunstnikuauhind:

Kaspar Jancis - "Alice Imedemaal"  ("Vanemuine").

Pille Jänes -  "Metamorfoos"  (Tallinna Linnateater).

Ene-Liis Semper - "Julia" (Eesti Draamateater).

Liina Tepand - "Valgelaev ja taevakäijad" (EMA Kõrgem Lavakunstikool ja Albu vald).

Jaak Vaus - "Aarete saar" ("Ugala").

Eriaauhind

"Külmetava kunstniku portree" trupp.

"Pal- tänava poiste" trupp.

"Pidusöögi" trupp.

"Valgelaeva ja taevakäijate" trupp.


Muusikalavastuste žanris:

(Žürii: Raili Sule-esinaine, Evi Arujärv, Kristel Pappel, Reet Mikkel, Meelis Kapstas)

Lavastuse "Eesti ballaadid"  -  loominguline kooslus Veljo Tormise muusika kaasaegse lavalise mõtestamise eest;

"Vanemuise" teatri orkester  - arengu eest.

Heli Veskus  -  Barbara,  E. Tubina ooperis "Barbara von Tisenhusen", Liisu, T.Steineri ooperis "Kosjas"("Estonia").

Jan  Oja - Pinkerton, G. Puccini ooperis "Madame Butterfly", Alfredo, G.Verdi ooperis "La Traviata" ("Vanemuine").

Alla Popova  -  Chio- Chio- san, G.Puccini ooperis "Madame Butterfly" ,Violetta, G.Verdi ooperis "La Traviata" ("Vanemuine").

Koit Toome  - arengu eest muusikalilavastustes.


Balleti-ja tantsulavastuste žanris:

(Zürii: Jaak Põldma- esimees, Tiiu Randviir, Ago Herkül, Viesturs Jansons, Kristiina Garancis, Tiit Tuumalu, Oleg Titov).

Moderntantsuteater Fine 5 - lavastusega  "24 tundi" (tantsivad René Nõmmik, Tiina Ollesk, Laura Kvelstein, Dmitri Kruus, koreograaf - Tommi Kitti).

ZUGA ühendatud tantsijate ja Beggars Farm`i  lavastus -  "ZUGA teeb suure linna".

Raido Mägi - koreograafia lavastustele "Meelega 2 " (ka esitus) ja "Parter".  

Maria Seletskaja - osatäitmised lühiballettides "Bolero" ja "Red With Me"(balletiõhtu "Armastuse ja kirega", "Estonia").

Galina Lauš - ulia osa eest balletis "Romeo ja Julia". ("Estonia").

Marina Chirkova - osatäitmised lühiballettides "Bolero" ja "Tulilind" (balletiõhtu "Armastuse ja kirega", "Estonia").

Jorma Elo - koreograafia lühiballetile "Red With Me" (balletiõhtu "Armastuse ja kirega", "Estonia").

"Eesti ballaadid" -  liikumise ja muusika süntees.


Teatrikunsti aastaauhindade ja ka nimeliste auhindade - Ants Lauteri , Aleksander Kurtna, Priit Põldroosi, Georg Otsa, Salme Reegi - laureaadid kuulutatakse välja 27. märtsil, Ülemaailmsel Teatripäeval, Pärnu Teatris Endla.
Auhindu rahastab Kultuurkapitali  Näitekunsti Sihtkapital.


Täppisotsing
Aprill 2021
E T K N R L P
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman