waiting for tomorrow / homset oodates

Teater: Kanuti Gildi SAAL
Autor: Mart Kangro
Esietendus 16. oktoobril 2013 Kanuti Gildi SAALis

Idee, koreograafia ja esitus: Mart Kangro
Muusikaline kujundus: Taavi Kerikmäe
Dramaturgiline abi: Christina Ciupke
Valgus ja tehnilised lahendused: Kalle Tikas
Foto: Tarvo Varres

"Kunst, mis mulle on meeldinud, on alati sisaldanud melanhoolia fragmente. Justkui oleks melanhooliat vaja ainuüksi selleks, et pakkuda midagi "tõeliselt kosutavat"." (Lars Von Trier)

Vastusena oma eelmisele soolole "Can't Get No/Satisfaction",' mille keskmes oli autor oma loomingulises ebakindluses, vahetas Mart Kangro nüüd poolt. Asetades end publiku rolli, sukeldub ta oma ihade ja ootuste allhoovustesse vaatajana. Ta üritab mõista, miks nii sageli on tema ootused kantud igatsusest millegi üleva järele? Kuivõrd mõjutab tungiv vajadus kogeda emotsionaalselt midagi erilist tema taju ja kriitikameelt vaatajana ning kuivõrd haavatavaks ta muutub selles pidevas näljaseisundis.

Oma uues soolos keskendub ta sentimentaalsuse ja paatose mõjumehhanismidele ja nende ekspluateerimisele teatris. Kuidas kaastundele ja empaatiale mõjutab etendust? Millal banaalne muutub ilusaks? Millal tavaline mõjub erilisena? Millal ülepakutu on tõesti ülepakutud ...

Mart Kangro on Tallinnas elav tantsija ja koreograaf. Peale Eesti Rahvusballetist lahkumist on ta keskendunud omaenda koreograafilistele töödele, mille fookuseks on liikumise detailid ja selgus. Ta jätkab koostööd selliste kunstnikega nagu Thomas Lehmen, Christina Ciupke, Eesti muusiku ja heliartisti Taavi Kerikmäega ning grupiga Ansambel U: .

Etenduse kestus 70 minutit.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman