tants reloaded: Kiri maalt / Kaja Lindal, Blood Music, Külli Roosna & Kenneth Flak

Teater: Sõltumatu Tantsu Lava
Autor: Kaja Lindal
Lavastaja: Kaja Lindal
tantsulavastus
Esietendus 8. märtsil 2004 Mustamäe kultuurikeskuses Kaja

"Mul on kõik olemas. Mul on oma kodu, minu elutöö vili. Mul on televiisor, raadio ja telefon." (Võsu Leida)

Kaja Lindali tantsulavastus on inspireeritud 84-aastase Võsu Leida elu viimasest kirjast naaberküla kooliõpetajale. See kiri jutustab naisest, kes ei ole kunagi mõistnud oma tütart ja lähedasi, kes pole enesele tunnistanud, kui vähe on ta osanud armastust anda ja armastatud olla. Kui segased võivad olla ühe perekonna suhted ja kuidas need mõjutavad järellainetusena järgnevat põlvkonda.

Võsu Leida pöördub oma kirjaga iga vaataja poole isiklikult ja publikul on võimalik saada osa Ühe Naise Eluloost.
****
Kaja mõtted 10 aastat hiljem
Mind inspireerib jätkuvalt mõte -  “Mul on kõik olemas. Mul on oma kodu, minu elutöö vili. Mul on televiisor, raadio ja telefon.”
10 aastat tagasi olin suhteliselt sallimatu mõtteviisi suhtes, et mateeria võib sind õnnelikuks teha. Kirja taaskord lugedes mõistsin, et asjade saamise nimel pingutamine on omamoodi protsess, mille käigus tuleb teha inimlikke valikuid.  Võsu Leida põgenes oma probleemide eest televiisorisse, raadiosse. Võib-olla ei olnud tal jõudu, et lahendaa sassis suhteid? Võibolla ei olegi võimalik ühe eluea jooksul lahendada probleeme, mille algus on ammu unustusse langenud.
Vormiliselt püüame lavastuse taastada võimalikult sarnaselt 10 aasta tagusele. Ent palju on  muutunud minus kui tantsija- esitajana, kui  inimeses...

Idee, lavastus, tants: Kaja Lindal
Kunstnik: Inga Vares
Valguskunstnik: Airi Eras
Animatsioon: Priit Tender
Helikujundus: Avo Ulvik
Kestus: 25´
Produtsent: STÜ
Toetajad: Eesti Kultuurkapital, ETA, Ellington

Kaja Lindal: "Olen kaasaegse tantsu maastikul tegev alates 2004. aastast. Samal aastal esietendunud lavastus „Kiri maalt“ pälvis Philip Morrise aasta läbilöögi auhinna.
Alates 2008. aastast olen töötanud koos Mari Mägiga, kellega koos oleme toonud lavale „Opus Tempus“ ja „Kaks naist köögis, banaanist rääkimata“ . Olen loonud mitmeid kohaspetsiifilisi etendusi. Näiteks dokumentaalsetel teismeliste unenäokirjadel põhinev tantsuetendus "Tagasi reaalsusesse" (2012) esitasime Eesti koolides, disainides unenäomaailmaks terve koolimaja.
Olen töötanud koos paljude  heli ja visuaalkunstnikega nagu Märt Mattis Lill, Monika Mattiesen, Pauli Riikonen, Tobias Stal, Inga Vares, Sofie Salfelt, Kristel Maamägi, Taavet Jansen, Priit Tender jne. Viimastel aastatel olenl seotud Belgia koreograaf Hendrik Lebooni ja Hollandi videokunstnik Julia Wilmsiga, kellega tihedas koostöös lõime eksperimentaalse lasteetenduse „Rock`n roll ja lehesadu“. 2014 suvel olin koreograafiks  Kaspar Jansise uuetsirkuse etendusele "Viktor ja kollane kera"."



Täppisotsing
Oktoober 2014
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman