tõlgitud

Teater: Sõltumatu Tantsu Lava
Autor: Eike Ülevain, Kadri Põlluveer, Jaak Sapas ja Siim Tõniste
Lavastaja: Eike Ülevain, Kadri Põlluveer, Jaak Sapas ja Siim Tõniste
tantsulavastus
Esietendus 22. veebruaril Okasroosikese Lossi mustas saalis

Lavastuse “tõlgitud” idee sai alguse tõdemusest, et kaasaegset tantsu vaadates on inimestel pahatihti tunne, et nad seda ei mõista. Tegemist oleks justkui siseringi salakeelega, millest arusaamiseks oleks tarvis tõlgi abi.

Püstitasime küsimusi: kas tantsu tõlkimine on vajalik, võimalik ja mida selle tõlkimise all õieti silmas peetakse… ja põrkasime inimlikkuse jäämäe otsa.
Sedamaid muutus see üleüldiseks järelejätmatuks tõlkimise protsessiks, milles kõik muutusid enda märkamata tõlgiks, tõlgitavaks… ja muidugi läks kogu aeg ikkagi nii masendavalt palju tõlkes kaduma. Kolme kuuga jõuamegi sinna, et üks inimene ei saa lihtsalt teisest aru! Ja mis seal täpselt kaduma läks, selle teise jaoks, mine võta kinni! No ei saa aru. Mida siis teha? Mismoodi siis tõlkida, ma küsin? Või mida?
Sest vaata, ütled ühe sõna, või teed ühe liigutuse, muigatuse, häälitsuse, eks ole, aga see võib selle teise jaoks tähendada mida iganes. Sa ei saagi võib-olla kunagi teada.
Võtame appi tehnika, suuname informatsiooni erinevatesse kanalitesse ja teeme selle asja ära.
Missugune näeb välja “tõlgitud”, saab kaeda veebruarikuus.

Autorid ja esitajad: Eike Ülevain, Kadri Põlluveer, Jaak Sapas, Siim Tõniste
Tehnilised lahendused: Ando Naulainen
Kestus: 50 min

Eike Ülevain (1980) on lõpetanud Tallinna Pedagoogikaülikooli koreograafia eriala ja tegutseb vabakutselise tantsukunstnikuna.
Kadri Põlluveer (1983) on lõpetanud Tartu Ülikooli romanistika erialal ning omandas hiljem magistrikraadi konverentsitõlkes Pariisis (ESIT, Université de la Sorbonne Nouvelle-Paris III).
Jaak Sapas (1979) on lõpetanud Tallinna Pedagoogikaülikooli koreograafia eriala, osalenud tantsijana erinevate koreograafide töödes.
Siim Tõniste (1987) on vabakutseline tantsukunstnik, kes lõpetas 2010. aastal Tallinna Ülikooli koreograafia osakonna bakalaureuseõppe ja õpib hetkel sama eriala magistrantuuris.

Toetavad: Eesti Kultuurkapital ja ART Konverentsitehnika


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman