köök

Teater: Rakvere Teater
Autor: Andres Noormets
Lavastaja: Andres Noormets
Esietendus 21. juuni 2013 Võsu rannaklubis

Osades Anneli Rahkema, Peeter Rästas, Velvo Väli, Antti Mankonen (Teatteri Telakka, Tampere), Hannu Salminen (Teatteri Vanha Juko, Lahti) 

köök on ruum, mis on tavaliselt üks osa mingist suuremast ruumidereast. see on kokkusaamispaik, taaslaadimispaik ja tihti ka ainuke spetsiifiline tööruum keset puhkeotstarbelist ümbrust. ja enamasti on köök elutoa kõrval või lausa selle osa. on selge, et köök on olemise süda. kui seal midagi juhtub, siis juhtub see ka mujal. (vt loominguline köök, laevaköök, bilateraalne köök, multinatsionaalne köök, euroopa ühisköök)

köök olevat ka kodusõda. kas tõesti? seda saame näha, kui ühte köögiruumi hakkavad jagama eestlased ja soomlased ning nende spetsiifilised ettekujutused elust, teineteisest ja tööst. aga võibolla ka armastusest, surmast ja igavesest elust.

atmosfäär on verdtarretavalt ehtne ja ülev. inimesed vaprad, lihtsad ja ilusad. igasugune liigne diplomaatia on välistatud, konflikt ja terror sisse programmeeritud. on silmade avanemise aeg, piiride ületamise aeg.

rakvere+lahti+tampere=tuumaoht soome lahe randadel! 
juunis+juulis võsu rannaklubis soome lahe kaldal

Rakvere Teater Eestist ning Soomest Tampere teater Telakka ning Lahti teater Vanha Juko koostööprojekti raames toovad kolm teatrit välja kolm erinevat lavastust, milles osalevad näitlejad kõigist teatritest. Iga lavastust mängitakse kahes riigis kahe aasta jooksul 15 korda. Teatris Vanha Juko toob Lauri Maijala lavale materjali pealkirjaga „Kullervo“. Telakka lavastuse nimeks on „Petroskoi“, selle koreograafiks on Ari Numminen ja lavastajaks Jussi Sorjanen. Lähemalt vaata siit.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
August 2014
E T K N R L P
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman