"Tuleb / Ei tule". Eesti 100 aasta pärast.

Teater: Vene Teater
Lavastaja: Artjom Garejev
Esietendus 23. augustil 2018 Vene Teatri suures saalis

Lavastaja  Artjom Garejev

Helilooja ja produtsent  Aleksandr Žedeljov

Dramaturgid  Karin Lamson, Mari-Liis Lill, Laura Kalle (Ugala Teater), Jelena Tšitšerina

Stsenograaf   Artjom Gareev

Kostüümikunstnik   Rosita Raud (NUKU)

Videokunstnik   Alyona Movko

Valguskunstnik   Anton Andrejuk

Koreograaf   Olga Privis

Lavastaja abi   Svetlana Šušina


Video:

Režissöör Viktor Marvin

Operаator Nikolai Alhazov

Animatsioon  Martin Yakush

Montaaž  Nikolai Alhazov

IT-lahendused  Aleksandr Tavgen

Tehnilised LED-lahendused  Aleksander Sprohgis


Muusikaline kollektiiv MODULSHTEIN:

Marten Altrov (klarnet, bassklarnet)

Aleksei Semennihhin aka DJ Bandit (Fx, sämplid, efektid)

Aleksandr Žedeljov aka FAERSHTEIN (kitarr, süntesaator, Ableton)

Helirežissöör  Valeri Kozakov

Lauluõpetaja   Anna Dõtõna


Lavastuses teevad kaasa:

Natalja Dõmtšenko, Aleksandr Žilenko, Dmitri Kordas, Jekaterina Kordas, Aleksandr Kutšmezov, Mari Lill (Eesti Draamateater), Tatjana Manevskaja, Viktor Marvin, Jelena Tarassenko, Eduard Tee, Sergei Furmanjuk, Leonid Ševtsov, Jelena Jakovleva

 

Vene Teatri stuudio:

Denis Volkov, Polina Grinjova, Nina Zagvozdkina, Anastassia Koleda, Natalja Kristensen, Anastassia Masalova, Sandra Minasjan, Sofia Mihalyova, Katrin Mägi, Mihhail Pashjuk, Katrin Seljugina, Kristina Sorokina, Sofia Strömberg, Ilja Sutt.

 

Eriline tänu lavastuses osalemise eest:

Vaiko Eplik, Kersti Heinloo (Eesti Draamateater), Mari Jürjens (Von Krahli Teater), Saara Kadak (Rakvere Teater), Juuli Lill (Estonia Teater), Robert Linna, Tanja Mihhailova, Mart Müürisepp (NUKU), Karmo Nigula (Eesti Draamateater), NIKA, Rasmus Puur, Laura Põldvere, Ruslan PX, Ringo Ramul (Ugala Teater), Sofia Rubina, Jelena Solomina (ETV+), Karin Tammaru (Endla Teater), Harriet Toompere (Eesti Draamateater), Edmar Tuul, Mari Väli


Vene Teatri lavastus “TULEB /EI TULE“ lõpetab juubeli teatrisarja “Sajandi lugu”* ja räägib Eesti tulevikust JÄRGMISEL SAJANDIL. 

Lavastus on valminud koostöös Eesti laste ja loomingulise ühendusega AUDIOKINETICA , mis on oma novaatorlikus loomingus keskendunud sõna, visuaali ja muusika ühendamisele seninägematul moel.

Tulevikustsenaarium, mis Vene Teatri suures saalis vaatajate ette tuuakse, on eelkõige tänaste noorte nägemus sellest, mis meid eest ootab.

Samas saab teatrikülastaja ka ise sõna sekka öelda ning mõjutada laval arenevaid sündmusi. IGA ETENDUSE TEEB ERILISEKS JA KORDUMATUKS interaktiivne suhtlus saaliga, mis annab vaatajale võimaluse mõjutada etenduse käiku ning valida etteantud tulevikustsenaariumite seast enim meelepärane.

Originaalmuusika loob Vene Teatri muusikajuht Aleksandr Žedeljov, kes on ka ise koos kollektiiviga MODULSHTEIN laval, lavastab Eesti parima lavastaja preemiaga pärjatud Artjom Garejev.

Lapsed on tulevik. Dramaturgid rääkisid lavastuse ettevalmistuse käigus sadade Eesti laste ja noortega ja küsisid neilt, milline saab olema meie riigi tulevik.

Lapsed arvasid,

et Eesti tulevane president võib olla Donald Trumpi lapselaps;

et tulevikus on autod, mille saab kokku pakkida ja tuppa kaasa võtta;

et iga hammas on tulevikus ise värvi;

Sõltumata kodusest keelest oldi ühel nõul, et kui inimesed koliks kosmosesse, siis tõenäoliselt reostaks me oma uue koduplaneedi sama kiiresti ära, kui selle, mis meile praegu antud.Mõni arvas, et varsti tuleb tuumasõda. Või et talviti on Eesti kupli all. Mõned tahtsid kahte riigikeelt. Keegi pakkus, et viimane eestlane on rahvariietes vana naine, kes elab Õismäel või Austraalias ja küpsetab ise leiba. Teised arvasid, et Eesti riik elab igavesti. Või et igal inimesel saab olema saatjaks robot-sõber. Paljud mainisid, et kõige hullem tulevikustsenaarium saab olema see, kui tehisintellekt suudab ise luua tehisintellekti.

 Tulge! Otsustame koos, mis TULEB ja mis  EI TULE.

 ——————————————————————————–

 * “Sajandi lugu” on Eesti teatrite ühine sünnipäevakingitus Eesti Vabariigi sajandaks sünnipäevaks, mille raames sünnib iga kuu üks uuslavastus, mis käsitleb ühte kümnendit Eesti ajaloost.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Mai 2019
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman