ZUGA teab tõde

Teater: Kanuti Gildi SAAL
Autor: ZUGA ühendatud tantsijad
Esietendus 26. veebruaril 2013 Kanuti Gildi SAALis

Autorid ja esitajad: Helen Reitsnik, Jarmo Karing, Kalle Tikas, Karl Saks, Tiina Mölder
Kunstnik: Liina Keevallik

ZUGA hakkas tegema uut tükki. Kutsus endale külla Andres Noormetsa ja Karl Saksa, kummagi eraldi. Ühega jutustas lugusid, teisega tantsis tantse. Kutsus külla ka Kalle, kellega tegi muusikat.

Otsustati valida tants ja muusika.

Protsess on saanud pikk ja okkaline. Demokraatial pole protsessis kohta, protsessi pöördvõrdeline iseloom võrreldes soovitava tulemusega andis tõuke koosseisu muutumiseks. Tänaseks on meid viis ning lisaks ZUGAle on laval uus tegija. Täname Kajat, kes pool teed kaasa käis ning kelle ideed kasvõi varjatud kujul kindlasti ka nähtavaks saavad.

Oleme püüdnud kokku sobitada, vahel tundub, et kokkusobitamatut, leida käimata teerada kõigi jaoks läbi tunnetusliku maailma mõistusega vastuvõetavani välja.Lõppsõna jääb osalejatele ja nende keelele.

ZUGA ühendatud tantsijad on tantsukollektiiv, mis loodi 11 aastat tagasi Tiina Mölderi, Kaja Kannu ja Jarmo Karingu poolt. Aastate jooksul on olnud erinevaid kooslusi ja tehtud erinevaid põnevaid töid. ZUGA armastab protsessi ning toob protsessi ka etendusele kaasa, see elavdab suhtlust. ZUGA ühendatud tantsijate lavastusi on kodumaal pärjatud korduvalt Phillip Morris Eesti tantsuauhindadega, Eesti teatriaasta aauhindadega ning Eesti sõltumatu tantsu auhinnaga.

Toetaja: Eesti Kultuurkapital
Kaasproduktsioon: Kanuti Gildi SAAL

Projekt on kaasprodutseeritud koostöös rahvusvahelise võrgustikuga SAMARA, Põhjamaade Ministrite Nõukogu poolt loodud pikaajaliste võrgustike mobiilsusprogrammi toetusel.

Pilet: eelmüügist Piletilevis 5/8 EUR, kohapeal 7/10 EUR

NB! Etendusele 28. veebruaril järgneb vestlus kunstnikega.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman