Wonderland

Autor: Lewis Carroll, Aleksandr Puškin
Lavastaja: Dajana Zagorskaja
Esietendus 13. märtsil 2017 Genialistide Klubis

Peterburi Riikliku Teatriakadeemia lavastajatudengi, TÜ Viljandi kultuuriakadeemia lavastaja-näitleja eriala lõpetanud Dajana Zagorskaja diplomilavastus

Juhendaja Oleg Titov 
Laval Karin Lamson, Märten Matsu (Rakvere teater), Jaune Kimmel (Rakvere teater), Martin Tikk, Stella Kruusamägi, Karl Kask/Carl Heinrich Pruun, Karl Robert Saaremäe, Tanel Ting, Grete Jürgenson (Rakvere teater)

Valguskujundaja Jari Matsi
Helikujundajad Vootele Ruusmaa, Andro Urb

Inimene on patune, vaatamata oma soole. Et see, mis meiega tegelikult elus juhtub ei ole midagi muud kui meie valik. Meie valime ja meie määrame enda tee, mille kaudu elus liigume. Noored on need kes loovad meie riiki, meie Wonderlandi. Ja on see Imedemaa päriselt ime, mis toob rõõmu või siis vastupidi on see rõve ja räpane koht... seda otsustame meie ise - inimesed, ja kıigepealt noored, kelle käes ja võimus on Imedemaa loomise võimalus. 

Selle loo vundamendiks on L.Carrolli "Alice Imedemaal" ja A.Puškini "Pidu katku ajal" teosed. Lisaks sellele ka näitlejate isiklikud elulood, arvamused, mõtted, mis tulid kas vestlustest või kirjutatud esseedest. 

"Minu endine kursusejuht Kalju Komissarov ja praegune, Lev Erenburg, on sarnased nii välimuse poolest, kui ka selles, kuidas nad suhtuvad teatrisse ja ellu. Ma ütleks, et nende põhierinevus tuleneb kultuurist ja kontekstist. Õppimine Venemaa teatrikoolis seesuguse lavastaja käe all nagu Lev Erenburg on kindlasti laiendanud minu silmaringi ning andnud teistsuguseid erialaseid teadmisi, mida ma saan oma lavastajatöös pärast rakendada. Kalju Komissarov rääkis meile, et kasutage kõiki võimalusi õppimiseks - ärge jääge kunagi seisma. Proovin seda põhimõtet järgida ning seetõttu on minul väga uhke tunne, et ma saan areneda just Lev Erenburgi käe all", - Dajana Zagorskaja.

Lavastuses kasutatakse nii eesti kui vene keelt. (Kakskeelsus tegi TÜ Viljandi kultuuriakadeemia 11. teatrilennu ainulaadseks Eestis) 

Kestus 90 min, ilma vaheajata. Etenduses suitsetatakse, kasutatakse valju muusikat ja helisid, strobo. 

Eriline tänu: Marja Mitt, Getter Meresmaa, Anna Rosalie Uudre, Marie Anett Heinsalu, Liisa LiksorTäppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman