White on White /SWE-GER/ #6 - Queer Sells

Teater: Kanuti Gildi SAAL

WHITE ON WHITE /SWE-GER/ "#6 - Queer Sells"

White on White on kunstiline koostöö Iggy Malmborgi (Malmö) ja Johannes Schmiti (Berliin) vahel. Duo ja samanimelise seeria eesmärk on uurida, kritiseerida ja kinnitada identifitseerivat protsessi VALGE publiku ja VALGETE esinejate vahel.
--------------------------------------------------------------------------------
Idee, esitus: Iggy Malmborg, Johannes Schmit
Valguskujundus: Daniel Goody
Produtsent: White on White
Kaasprodutsent: Inkonst (Malmö)
Koostöös: Sophiensale (Berliin), Kanuti Gildi SAAL (Tallinn)
Tallinna etendust toetab Eesti Kultuurkapital.
* Etendus on inglise keeles.
www.whiteonwhite.eu

White on White uurib töös "#6 - Queer Sells" hetke kõige peenemaid strateegiaid VALGETE teemade jätkuvast jõupositsiooni säilitamisest ning nende edukast võitja identiteedi varjamisest globaliseeritud maailmas. 
Lavastuses paljastab meeste duo oma tuleviku edu salajase retsepti: esitades viimistletud montaaži põhivoolu tähistajatest koos potensiaalselt vähemuse staatust omavate tähistajatega. White on White puhul: Whiteness ja Queerness - ning nende strateegiline kombinatsioon.

Kompanii eksperiment "kasutada" vähemusi võtab eeskujuks kaasaegse võimu grammatika: "Jah, ma olen USA president ja mees, kuid ühtlasi olen ma ka mustanahaline" või "Jah, ma olen Euroopa ühe kõige võimsama riigi kantsler, kuid samal ajal ka naine". Need on tuleviku võimu järjepidavusega seotud kõneaktid. Kuid kuidas töötavad sotsiaalses sfääris väljaütlemised, mis ei ole seotud lausuja välimusega? Miks nimetab Göran Persson* end feministiks ja millised privileegid see käik endaga kaasa toob?
Kasutades Judith Butleri sõnu: "Teatud koomilisus peitub tõsiasjas, kui termin "gei" eraldub täielikult seksuaalsest praktikast nii, et iga heatahtlik heteroseksuaal kasutab seda vabalt igapäevaselt." Oma kuuendas lavastuses võtab White on White omaks komöödia, kus kaks valget heteroseksuaalset meest esinevad laval geide performance duona.

Kui White on White'i "#5 - All those beautiful boyz" viis visuaalsuse diskursuse tasemeni, kus inimsilmal oli eksimatu roll korra loomisel, siis "#6 - Queer Sells" töötab vastupidise oletusega ning nimetab keele parimaks reaalsuse tähistajaks: ma olen see, mida ma räägin.
Töötades teatriruumis, mis traditsiooniliselt toodab ajutisi reaalsuseid ja neid just kõne abil, võtab White on White keskseks küsimuseks ette järgneva: kas laval on võimalik end performatiivselt väljendada nii, et öeldu ületab teatriruumi ajutisuse piirid?

*Rootsi endine peaminister, kes ilmutab oma käitumises ilmselgeid seksistlikke jooni.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
August 2020
E T K N R L P
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman