Vormides hirmu

Teater: Vaba Lava
Autor: Julian Hetzel
Lavastaja: Julian Hetzel
Esietendus 13. mail 2016 Tallinna linnaruumis ja Vaba Lava suures saalis

Dramaturg Miguel Angel Melgares
Kostüümikunstnik Gertjan Franciscus
Stsenograaf Nico de Rooij
Muusikaline kujundaja Natalia Dominguez Rangel
Tehnik Raoul Sleijser
Tehnilised lahendused David Hunneman
Produtsent Yola Parie
Produtsendi assistent Irene Hagemans
Produktsioon SPRING Performing Arts Festival Utrecht 
Lavastuse väljatoomist toetavad fond Podiumkunsten (Holland) Gemeente Utrecht ja SPACE – Supporting Performing Art Circulation in Europe
Kaasproduktsioon South East Dance BrightonQuadrennial Prague 

Laval: Miri Lee, Eva Susova, Tomislav Feller, Svetlin Velchev

Tundub, et tänapäeval on kõigi probleemide jaoks olemas praktilised lahendused ja rakendused – kõige jaoks leidub äpp: sammuloendi, pulsikell, ilmaennustus, kalender meeldetuletustega. Nii et pole vaja muretseda? Keegi ei eksi ära, keegi ei saa märjaks, keegi ei jää kohtumisele hiljaks. Keegi ei jää üksi. Kõik on kindlalt kontrolli all. Kuid sellel turvalisel, päikeselisel alal on piirid ja selle taga asub terra incognita, tundmatu maa, mis on varjatud justkui uduga. Mida või keda me võiksime näha, kui see udu hajub? Me ei tea ja me kardame… tundmatut, võõrast, teistsugust, ebamugavust tekitavat, piinlikku, heidutavat. Seda, mis on teispool seina, meie silmade võrkkesta taga, meie peas, meie südames. See, mida me pelgame, on amorfne, kujuta, struktuurita ja seda ärevust tekitavam!

“Vormides hirmu” koosneb kahest eraldiseisvast, kuid teineteist sisuliselt täiendavast osast: etendusest, mis toimub Vaba Lava saalis ja performance’itest Tallinna linnaruumis.

Teatrilaval loob Hetzel emotsionaalselt laetud mõjuva atmosfääri, kus näitlejad üritavad erinevaid meetodeid kasutades kujutada ja visualiseerida hirme ja tühjust. Vormida midagi, mida me pigem väldime, sest see on raskesti hoomatav ja kirjeldatav. Hetzel kutsub publikut üles julgust kokku võtma ning koos näitlejatega oma hirmudele otsa vaatama.

---
Amsterdamis elav ja töötav Julian Hetzel (sündinud 1981. a. Saksamaal) on muusik ning etendus- ja visuaalkunstnik. Tema tööd kombineerivad teatrit, muusikat ja multimeediat ning kasutavad dokumentaalseid meetodeid poliitiliste ja eetiliste küsimustega tegelemiseks. Hetzel on lõpetanud Saksamaal Bauhausi ülikooli audio-visuaalse kommunikatsiooni eriala ning Amsterdami DasArts´i etenduskunstide osakonna uute vormide alal. Noore kunstniku töid on esitanud paljud Euroopa tähtsamad teatrifestivalid.

Etendus kestab 60 minutit.

Performance´id Tallinna tänavatel 20 minutit, asukoha ja kellaaja info on Vaba Lava Facebookis.

Peale teist etendust, 14.05.2016 toimub vestlus kunstnikega.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Juuli 2020
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman