Viimane Mustpea

Autor: Indrek Hargla
Lavastaja: Tanel Saar, Aare Toikka
Esietendus 1. oktoobril 2014 Mustpeade majas

Kriminaalse keskaja-teemaline osalusdraama muusika autor Tõnis Kaumann, lavastajad Tanel Saar ja Aare Toikka, tantsuseaded Julia Christie Amor, kunstnik Liivika Põvat-Straus, valgus Olev Luhaäär, E&T.

Esitavad Tanel Saar, Meelis Põdersoo, Katariina Ratasepp (VAT Teater), Martin Kõiv,
keskaja muusika ansambel Rondellus: Maria Staak (laul, rataslüüra), Anna-Liisa Eller (torupill, plokkflööt, psalteerium), Johanna-Mari Jaama (fiidel), Robert Staak (lauto, löökpillid) ja tantsijad. Kostüümilaenutused ja kohvik avatud kella 18st, etendus algab kell 19 ja toimub maja erinevates saalides. Pärast tunniajalist etendust saab tantsida keskaegseid ringtantse Julia Christie Amori juhendusel.

Mustpeade maja pühaku Mauritiuse päeva puhul esietendub 1. oktoobril 2014 selleks puhuks Tallinna Filharmoonia tellimusel kirjutatud Indrek Hargla "Viimane mustpea". Tegemist on osalusdraamaga, kus näitlejad mängivad publiku keskel, mitte kaugel lava peal. Publik saab tunda end osana etendusest ja olla tegevuse keskpunktis, kuigi midagi otseselt ise tegema ei pea. Kohapeal keskaegsete kostüümide laenutus, etendus toimub Mustpeade maja erinevates saalides. Kes soovib, saab endale enne etendust laenutada kas kostüümi või mõne detaili.

Indrek Hargla on kirjutanud lühinäidendi, mis toob Mustpeade vennaskonna ajaloo ja meelsuse meie aega, meie inimeste keskele ja loob nii silla keskaja ning tänapäeva vahel. Näidendivorm (ja veel eriti publiku osalusega) annab võimaluse mõista meie eelkäijate elu ja sellesse üheks õhtuks ka ise sisse elada. Tegevus on žanrile sobivalt tempokas ja täis ootamatuid pöördeid.

Teadvusetu ja haavatud kuller Caspar tuuakse apteeker Melhiori juurde paranema, et teda hiljem linnavalvuri tapmise eest kohtu alla anda ja seejärel hukkamisele saata. Apteekri tütar Agathe mõistab aga, et Caspar on vaid mingi salasepitsuse ohver ja püüab teda aidata. Neiu terav mõistus, vaprus ja hea süda päästavad kulleri elu ning ühtlasi Mustpeade vennaskonna au ja reliikvia.

Koostöös Kostüümilaenutuse ja RO Estonia kostüümilaenutusega.
Õhtu pilet on 20€.


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Oktoober 2014
E T K N R L P
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman