Victoria saladus

Teater: Kanuti Gildi SAAL
Autor: Laura van Bergem, Netti Nüganen
Esietendus 29. veebruaril 2020 Kanuti Gildi SAALis

Idee autorid, lavastajad, esitajad Laura van Bergem, Netti Nüganen
Videokunstnik Ando Naulainen
Dramaturg Bruno Listopad
Valguskujundaja, tehniliste lahenduste autor Henry Kasch
Helikujundaja Artjom Astrov
Dekoratsioonide autor Mari Viik
Projektijuht Eneli Järs

Ruumi-aja-masinas ilmuvad Nüganen ja van Bergem ning kõnelevad eelmise sajandi dialooge, suhestudes nii igiaja kui lähiminevikuga. Elutoast kasiinosse, relvapoodi ja sohu reisides otsivad nad narratiive mitte-lineaarsel ajateljel. Baldahhiin-narivoodi, vahvlilokid, keraamiline padi, harf. Muusika ja tantsu abil loovad nad kompositsioone kummalisse, müstilisse ja progressiivsesse tänapäeva. Elav sündmus, mida mälestuse sähvides oma tulevikku suunatud silmadega vaadata.

---

Laura van Bergem on Amsterdamis sündinud koreograaf ja tantsija. Tantsijatreening viis ta Amsterdami Kunstikooli, kus ta lõpetas 2018. aastal SNDO koreograafia eriala. Enne koreograafiaõpinguid tegeles ta akadeemilise filosoofiaga, mis on osutunud oluliseks tema lavastustes. Van Bergem läheneb oma ideedele mänguliselt ja kõrvutab vasturääkivusi, luues elavaid ning tihti provotseerivaid kollaaže. 2011. aastast kuulub ta gruppi The Imperial Armpits, mis uurib meelelahutuslikku tähelepanu luues etteasteid peokonteksti.

Netti Nüganen on lõpetanud Amsterdami Kunstikoolis (SNDO) koreograafia eriala. Tema video- ja lavatööd jutustavad lugusid karakteritest, kes tema sees koos eksisteerivad: tõstja, teismeline vlogger, detektiiv, kauboi jt. Läbi müstilisuse kehastab ta nende karakterite banaalset igapäeva ja harjumusi. Leides lohutust vasturääkivustest ning ideede paljususest, püüab Nüganen läheneda valvsa ja hoolika tähelepanuga kõigele, mis tundub võõras ja kohatu.

Täname: Jorik Amit Galama, Emma Gioia, Martha Vilača, Shira Paz, Triin Hio, Anu Konze
Toetaja: Eesti Kultuurkapital
Kaasproduktsioon: Kanuti Gildi SAAL

Kestus: 70'
Inglise keeles


Vaata lavastuse kodulehte


Täppisotsing
Märts 2020
E T K N R L P
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman