Vargamäe kuningriik

Teater: Rakvere Teater
Autor: A. H. Tammsaare
Lavastaja: Jaanus Rohumaa

A. H. Tammsaare "Tõe ja õiguse" I ja V osa põhjal dramatiseerinud Urmas Lennuk
Kunstnik: Aime Unt
Muusikajuht: Hirvo Surva
Liikumise seadnud: Teet Kask
"Vargamäe kuningriik" on Endla Teatri ja Rakvere Teatri ühine vabaõhulavastus Vargamäel.

Tavaliselt lõppevad muinasjutud sellega, et prints naib oma printsessi ja saab kaasavaraks pool kuningriiki, aga mis saab edasi? Ka Vargamäe on jagatud pooleks: Oruks, kus valitsejaks riukalik Pearu, ja Mäeks, kuhu oma õnne tuleb otsima Andres. Kui miski tervik on kaheks löödud, siis peab arvestama ka pidevate huvide kokkupõrgete ja läbirääkimistega.

Jaanus Rohumaa (Tallinna Linnateater) lavastuses "Vargamäe kuningriik" on korraga laval nii noored Andres ja Pearu (Üllar Saaremäe ja Sepo Seeman) kui juba vanad peremehed (Madis Kalmet ja Peeter Jakobi), kelle võitlused teineteisega on otsa saamas ja kes tahaksid lihtsalt endale pärijat leida. Oru talus on küll olemas poeg Karla (Tarvo Sõmer), kuid tema poeg Eedi on peast lollakas (Velvo Väli), kellest pole asja peremeheks. Mäe talus juhatab vägesid tütar Maret (Ülle Lichtfeldt), kuid siis naaseb Vargamäele pärast linna-aastaid Indrek (Märt Avandi).

"Vargamäe kuningriiki" mängitakse kolmeteistkümnel korral juunis ja juulis Vargamäel Albu vallas. Teistes osades Karin Tammaru, Ago Anderson, Carmen Mikiver, Margus Stalte, Anneli Rahkema, Eduard Salmistu, Tiina Mälberg, Toomas Suuman, Ahti Puudersell, Taavi Lepik, Kati Ong, Oskar Seeman. Kaasa teeb koor.

Piletid Piletimaailma müügikohtades üle Eesti. Sooduspilet pensionäridele ja (üli)õpilastele 150 krooni. Kohapeal maksab pilet 225 krooni ja soodustused ei kehti.Täppisotsing
August 2020
E T K N R L P
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Esietenduste ja teatri- uudiste saamiseks kirjutage palun liisi[ät]teater.ee

Made by Wiseman